Автор Ігор Заіковатий 16:11 Війна, Конфлікти, Новини

Які компанії є найбільшими експортерами зерна в Україні та через кого блокується польсько-український кордон

Протести польських фермерів на кордоні проти українського зерна набирають обертів. Вже анонсовано, що вони триватимуть до квітня. На пропозицію президента України Володимира Зеленського зустрітися на кордоні для вирішення ситуації, яка склалася, прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск відповів відмовою. За його словами, урядова зустріч відбудеться 28 березня у Варшаві.  

«Українська сторона також розуміє, що краще проводити ці перемовини на технічному рівні, щоб урядова зустріч мала не символічну цінність – адже нам не треба символізму у відносинах. Нам потрібні конкретні пропозиції у питаннях ринку та сільського господарства. Це не потребує проявів доброї волі, але потребує важкої роботи», – пояснив Туск.

Раніше NaПарижі публікував думку експертів, які пояснили, через що протестують фермери. А саме, що блокаду кордону поляками спровокували росіяни, п’ять агрохолдингів і демпінг цін на зерно. Зокрема мова йшла про чотири американські та одну французьку компанії.

В інфографіці видання «Слово і діло» навело перелік міжнародних компаній, на які у 2022-2023 роках припадало більше 40% експорту.

Отже, найбільшим експортером українського зерна є компанія «Кернел» (8%), якого називають найбільшим у світі виробником та експортером соняшникової олії.

На французького зернотрейдера Louis Dreyfus припадає 7% загального експорту українського зерна, що робить його найбільшим експортером цієї продукції серед іноземних компаній.

Частку по 5% у загальному експорті зерна з України мають американський постачальник сільськогосподарської продукції Cargill, американська корпорація Archer Daniels Midland, а також українська аграрна компанія «Нібулон».

«Агропросперіс» експортував 4% українського зерна. Це українська група компаній, яка займається виробництвом зернових та олійних культур. При цьому інвестує «Агропросперіс» американська транснаціональна інвестиційна група NCH Capital.

Експортом українського зерна займається також китайська компанія Cofco International – це один із найбільших виробників, переробників та трейдерів сільськогосподарської продукції. У 2022-2023 роках компанія експортувала 3% зерна.

Також 3% серед загального обсягу експорту має агропромислова компанія Viterra (Швейцарія).

На частку українського агрохолдингу «Укрландфармінг» припало 2% експорту зерна, на частку «Олам Україна» («дочки» сінгапурської OLAM International) – 1%.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Close Search Window