Слова полковника запасу СБУ Михайла Притули в етері телеканалу «Еспресо» про ймовірний потужний наступ росіян з Білорусі через Житомир «на Вінницю та Крижопіль» доволі близько до серця сприйняла частина суспільства саме на Вінниччині. Другий день тему обговорюють, а найбільш чутливі люди навіть вже почали звинувачувати владу у тому, що не квапиться починати евакуацію.
М.Притулу на телеканалі представили експертом з військової контррозвідки.
«Білоруські війська скупчилися в Гомельській області, де є добре розвинена транспортна магістраль. Тобто, вони скупчилися там, де можна завозити особовий склад у великій кількості, ешелонами. Відкриваємо карту російського вторгнення і бачимо, що з того напрямку ударів не було. Потім відкриваємо карту, оприлюднену 21 листопада 2021 року Кирилом Будановим, і бачимо, що той напрямок був одним з можливих напрямків ударів, але з того напрямку удару не відбулося», – пояснив Притула.
Експерт помиляється навіть у тому, що каже про «скупчення». Українська розвідка та білоруські опозиціонери не підтверджують створення потужного угруповання. То чи полковник запасу просто хотів «хайпанути»?..
«РФ готує плацдарм для того, щоб завезти особовий склад і здійснити удар в напрямку Житомира, Бердичева, Вінниці, Крижополя, а далі – зустрічний удар з Придністров’я. Судячи з усього, у росіян є такі плани. А Лукашенко або показує, що з того напрямку може бути удар, або не керує цим процесом. Оскільки білоруської армії не вистачить для проведення такої операції», – зауважив Притула в етері.
Можливо, по карті пересуватись у напрямку Крижополя з Білорусі не складно. А фізично це декілька сотень кілометрів. Навіть пересічний глядач розуміє, що на здолання шляху до Житомира росіянам потрібен потужний броньований контингент, а на Гомельщині його немає.
Щодо «ПМР»… За даними джерел NaПарижі, у Придністров’ї відсутні угрупування, які можуть спробувати вчинити рейд навіть на 50 км вглиб України. Ба більше, офіційний Кишинів декілька разів відмовляв Києву на пропозицію звернутись з проханням військовим шляхом вирішити «придністровське питання». Тобто офіційний Київ не проти, а от у Молдові не хочуть ескалації.
На жаль, «арестовичів» багато…