Автор Олеся Рудницька 16:23 Новини

Вячеслав Соколовий взяв участь у круглому столі «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації»

Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 30 квітня провів круглий стіл «Прозорість місцевого самоврядування як складова процесу децентралізації. Практика сьогодення. Шляхи розвитку». Зустріч відбулася у Житомирі у форматах офлайн та онлайн.

Про це повідомляє сайт Вінницької обласної ради.

Учасниками круглого столу стали народні депутати України, представники органів державної влади й місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, представники вітчизняних  і міжнародних організацій, експерти. Вінниччину представив голова обласної Ради Вячеслав Соколовий.

На заході обговорили Закон «Про внесення змін до Закону  України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування», із презентацією якого виступив перший заступник голови Комітету  з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Роман Лозинський. Зокрема, в ході дискусії йшлося про прозорість місцевого самоврядування як невід`ємної складової реформи з децентралізації; сучасний стан та пріоритетні напрями для посилення відкритості в діяльності органів місцевого самоврядування; роль відкритості та прозорості у забезпеченні ефективного управління на місцях.

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий у своєму виступі зазначив, що прозорість роботи органів місцевого самоврядування та децентралізація – це взаємопов`язані речі.

«У цілому ми підтримуємо зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» в частині забезпечення його прозорості, – сказав Вячеслав Соколовий. –  Для Вінницької обласної Ради це органічні, навіть традиційні норми, яких ми постійно дотримуємося протягом всієї нашої каденції.  Зокрема, відбувається відеофіксація  та оприлюднення пленарних засідань і засідань робочих груп; публікуються проєкти порядків денних, висновки, рекомендації та протоколи засідань постійних комісій, а також інформація щодо інвентаризації майна тощо».

Вячеслав Соколовий зауважив, що  Вінницька обласна Рада, за даними Міжнародного центру перспективних досліджень,  постійно входить до трійки найпрозоріших обласних рад України.

«Презентовані сьогодні зміни щодо прозорості до Закону «Про місцеве самоврядування» –  доцільні та потрібні, – наголосив голова облради. – Чекаємо й на інші. У воєнний час маємо низку проблем через відсутність законодавчої бази для того, щоб органи місцевого самоврядування могли спрямовувати видатки місцевих бюджетів на потреби ЗСУ. Сподіваємося, що відповідні законопроєкти  будуть проголосовані у Верховній Раді вже найближчим часом».

Модератор круглого столу народний депутат Роман Лозинський додав, що з цими змінами (йдеться про законопроєкт 9559-д і зміни до Бюджетного кодексу 9560-1) «запізнилися на півтора року», але нині над ними посилено працюють у парламентських комітетах.

Круглий стіл відбувся за сприяння та підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Close Search Window