Автор Макс Мельник 09:49 Місто, Новини

Вода у половині з перевірених у Вінниці криниць не відповідає санітарним вимогам. Серед забруднених і джерела біля храмів

Паралельно з критикою води з «водоканалу» вінничани за звичкою відмічають смак колодязної води. Особливо люди старшого покоління. Проте періодичні перевірки спонукають до більш виваженого підходу до питання. Перевірки показали, що у кожній другій криниці вода не відповідає санітарним вимогам.

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

«Спеціалісти Вінницького міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області здійснюють постійний контроль за станом водопостачання та якістю питної води на території громади. Так, за даними Вінницької регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби та ДУ “Центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” протягом 2023 року з децентралізованих джерел було досліджено 98 проб води на мікробіологічні показники, 74 з яких не відповідали санітарним вимогам по загальним коліформам та наявності кишкової палички. На санітарно-хімічні показники досліджено 98 проб, 48 з яких не відповідали нормативним значенням по загальній жорсткості, вмісту хлоридів та нітратів», – зазначається у повідомленні.

У свою чергу працівники Держпродспоживслужби до департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міськради, голови Асоціації органів самоорганізації населення м. Вінниця та настоятелям храмів направили 12 листів про необхідність проведення очистки та дезінфекції громадських криниць, їх поточного ремонту.

«Як бачимо, результати невтішні, але що ж сприяє забрудненню? Головними чинниками зниження якості води можуть стати: недотримання санітарно-технічних вимог та відстаней від потенційних джерел забруднення при будівництві та облаштуванні колодязів; потрапляння в ґрунт стічних вод, пестицидів; весняний паводок, який може затопити колодязь. На якості води позначається і плин часу, адже поступово всередину криниці потрапляє дрібне сміття, комахи, листя, пил, бруд тощо. Дно і стіни замулюються, заростають водоростями, які стають джерелами бактерій і токсичних речовин. Саме тому необхідно періодично проводити очистку та дезінфекцію криниць», – вказують у Держпродспоживслужбі.

Нагадаємо, що питна вода, яка не відповідає гігієнічно обгрунтованим встановленим нормативним показникам, негативно впливає на організм людини.

Вода, забруднена нітратами, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, особливо для немовлят. Симптоми хвороби проявляються у вигляді посиніння ділянок навколо рота, на руках і стопах, також може бути блювота, пронос, збільшення слиноутворення. Гостре нітратне отруєння дітей в 7-8% випадків закінчується смертю. Чутливими до нітратів є також особи похилого віку, хворі на анемію, дихальну та серцево-судинну систему. Категорично заборонено використовувати воду з колодязів, криниць, каптажів, у яких вміст нітратів перевищує нормативні показники 50мг/дм3.

Наявність у воді кишкової палички або бактерій групи кишкової палички може викликати гастроентероколіт, основними симптомами якого є біль у животі, нудота, блювота, підвищена температура тіла, пронос, слабкість.

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Close Search Window