Автор Макс Мельник 13:27 Історія, Новини

Власника частини «Особняка Длуголенського» суд у Вінниці зобов’язав укласти охоронний договір

Згідно з рішенням Вінницького окружного адміністративного суду власник частини будинку, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення «Особняк Длуголенського», має укласти з управління містобудування та архітектури Вінницької ОВА охоронний договір на частину об’єкта культурної спадщини

Мова йде про «будинок-корабель», розташований на вул.Магістрацькій у Вінниці. Він збудований про початку ХХ століття, а неофіційну назву отримав через зовнішню схожість з кораблем.

Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення будинок мав бути реставрований. Проте плани вимушено змінились. У 2023-му громадянин набув право власності на частину приміщень у будівлі, однак добровільно не уклав з відповідним органом охоронний договір на них. Таке порушення Закону України «Про охорону культурної спадщини» дозволяло власнику уникати зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження.

Тому у  Вінницькій окружній прокуратурі подали позов до суду. Після набуття рішенням законної сили вживатимуться заходи щодо його реального виконання. 

Visited 14 times, 1 visit(s) today
Close Search Window