Журналіст Віталій Портников переконаний, що чим більшою буде підтримка світу у війні України з Росією, тим є більше шансів на політичне повернення територій.
Таку думку він висловив у етері Еспресо.
«Я думаю, що тут важлива термінологія. Саміт миру. Якби його назвали Саміт підтримки – можливо він ні у кого б не викликав суперечливих емоцій. Абсолютно очевидно, що Саміт миру у Швейцарії не може призвести до миру. Ідея мирної угоди Росії та України є недосяжною, як і про мир як політичне рішення. Потрібно відкинути у власних головах на наступні десятиріччя XXI сторіччя.
Миру між Росією та Україною не буде, мир між Росією та Україною недосяжний. Але чим більшою буде підтримка України з боку світу, тим більше є шансів, по-перше, переведення війни високої інтенсивності у низьку інтенсивність – це означає менша кількість жертв у наступні роки, бомбардувань, повернення життя до більшої нормальності у 20-30 роки XXI століття. По-друге, це може означати припинення війни низької інтенсивності», – вважає Портников.
За його словами, замороження конфлікту, ідея якого нікому не подобається, може бути єдиним шансом вижити як для України, так і для Росії.
«Ми в принципі можемо бачити, що в тій ситуації у якій знаходимося, можемо досягати своїх цілей, але ж замороження теж може бути на різних умовах. Замороження в якому ми отримуємо гарантії безпеки – це зовсім не те заморожене в якому ми їх не отримуємо. Що таке замороження конфлікту з гарантіями безпеки? Україну запрошують до НАТО, гарантії безпеки на цій території, яку ми наразі контролюємо (важливо, щоб вони були більшим), але у війну ніхто не може сказати, що відбуватиметься в майбутньому. Це означає, що ми виходимо на трек: повернення наших територій політичним шляхом, ми частина оборонного союзу і наші союзники теж будуть робити все, щоб ці території повернути політичним шляхом. Тобто тиск на Росію буде продовжуватися і після цього припинення вогню», – припускає журналіст.
Водночас Портников наголошує, що може бути інший варіант замороження – припинення вогню на певний час, а після наступної атаки Україна нічого не отримує від безпекових угод.
«Це питання виживання, бо ми розуміємо, що це війна, яка дасть відповідь на питання, чи буде у наступні роки існувати на політичній мапі світу Українська держава, чи Російська Федерація охопить всі кордони та почне втілювати у життя проєкт «Радянський Союз 2.0». Дуже проста річ, яка може обернутися новими мільйонами біженців і новими сотнями тисяч жертв – це теж реальність. Значить чим більшою буде підтримка світу, тим менше у Росії буде шансів заморозити конфлікт на власних умовах», – підсумував медійник.