Автор Макс Мельник 13:09 Війна, Кримінал, Новини

Вінницький студент організував хвилю «мінувань» ТРЦ, вимагаючи гроші. Хлопець міг працювати на «замовлення» росіян

Студент Вінницького техколедджу організував хвилю анонімних повідомлень про мінування торгівельно-розважальних центрів. Викрили «кібертерориста» у результаті комплексних пошукових заходів.

Як повідомляють у пресслужбі УСБУ у Вінницькій області, зловмисник розсилав повідомлення від імені пересічних мешканців Вінниці, яких хотів «підставити» правоохоронцям. Аби спам мав успіх, фігурант налаштував анонімні акаунти у месенджерах з яких відправляв повідомлення з погрозами мінування від імені сторонніх осіб. Переважно автор вимагав гроші.

«У рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками) Кримінального кодексу України фігуранту повідомлено про підозру», – йдеться у повідомленні.

Спецслужба перевіряє зловмисника та вилучені речові докази на предмет можливої співпраці з країною-агресором, оскільки за інформацією СБУ, до поширення хвилі псевдомінувань ймовірні причетні ворожі спецслужби.

Заходи із викриття проводили оперативники СБУ у Вінницькій області спільно із Національною поліцією за процесуального керівництва окружної прокуратури.

«Служба безпеки України нагадує, що незалежно від мотивів анонімних «терористів» їхні дії кваліфікуються згідно зі статтею 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності)», – вказується у повідомленні.

Відповідно до цієї статті хибне повідомлення про мінування будь-яких об’єктів власності карається позбавленням волі на строк від двох до шести років. За повторне вчинення або якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або будівлі чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти або якщо воно спричинило тяжкі наслідки – зловмисника може бути засуджено від чотирьох до восьми років.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window