Минулого року завдяки роботі Вінницького Муніципального притулок для тварин (MSFA) у нові домівки прилаштовані 74 собаки.
Як повідомляють у закладі, у Муніципальному притулку ведуть активну роботу із виловом безпритульних тварин на території міста. Далі хвостаті проходять процедури стерилізації/кастрації, щоб запобігти непланованому розмноженню.
Начальник притулку Леонід Зелінський запевнив, що вилов безпритульних тварин здійснюється згідно з санітарними нормами та чинного законодавства.
«Процедуру здійснює тільки персонал, що має відповідну кваліфікацію і допуск, із додержанням принципів моралі, що виключає жорстоке поводження з тваринами», – наголосив він.
За словами керівника, вилученню не підлягають тварини, які раніше були стерилізовані, візуально ідентифіковані та під відповідальність опікуна поверненні у звичне середовище (крім випадків агресивної поведінки цієї тварини та наявність ознак хвороби чи каліцтва).
Фахівці притулку застосовують три методи вилову: медикаментозний, механічний, комбінований. Бригада укомплектована службовим спеціалізованим автомобілем, технічними засобами, необхідними для роботи. А також лікарськими засобами, ветеринарними препаратами та індивідуальним захисним спорядженням.
«Тварини транспортуються до нашої установи в окремих клітках. Далі потрапляють у зону карантину, а згодом лікар їх оглядає та надає кваліфіковану допомогу, – говорить начальник. – Для чотирилапих у нас створені належні умови. Прикладом, взимку у вольєрах тепло та затишно, адже працюють чотири твердопаливні котли, дрова на які заготовляють у МКП Вінницязеленбуд».
Ветеринарний лікар Муніципального притулку для тварин Владислав Гандзій, розповів, що стерилізація безпритульних тварин необхідна та обов’язкова.
«Операція знижує ризик деяких захворювань. Стерилізовані тварини живуть довше. А кастрація кобелів зазвичай допомагає зменшити ризик захворіти чотирилапому на рак яєчок і передміхурової залози, знижує прояви агресії. А у нестерилізованих самок із віком частіше розвивається рак молочної залози, піометра (небезпечна інфекція матки), які призводять до смерті», – підкреслює ветеринарний лікар.
За його словами стерилізація значно знижує ризик розвитку цих захворювань у тварин.
Так за минулий рік у Муніципальному притулку для тварин було стерилізовано/кастровано 1664 котів та 800 собак. Також усіх пухнастиків вакцинували та провели процес дегельмінтизації.
Тепер соціальна реклама.
У притулку для тварин вінничани можуть знайти собі улюбленця, який стане вірним другом та даруватиме безмежну любов. Тим, хто бажає взяти до себе додому чотирилапого хвостаня, потрібно звернутись за телефоном – 067 383 8377 або ж приїхати за адресою притулку: Гонти, 26 Е.