У Вінниці 8 січня відкрили новий корпус Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології.Тоді заклад відвідало лише міське керівництво. У суботу, 11 січня, поглянути на нову лікарню приїхала делегації зі столиці на чолі з профільним міністром Віктором Ляшком і заступником керівника ОП Віктором Микитою.
Зазначимо, що з 2019-го до Вінниці не часто приїжджають представники центральної влади. Регіон не є пріоритетним. Проте, оскільки відкриття нового закладу – непересічна подія національного масштабу, оминути її було б «марнотратством» в усіх сенсах, зокрема політичному.
Повідомляючи про відкриття, міністр охорони здоров’я, мабуть випадково помилився, кажучи, що «кілька років тому в межах спільного проєкту МОЗ та World Bank Ukraine розпочалось будівництво нового корпусу». Стартували роботи значно раніше. В іншому очільник відомства правий, що «повноцінне кардіохірургічне відділення у Вінницькій області створено вперше».
«Це сучасна лікарня, яка втілює кращі світові практики та має всі умови для надання лікарями висококваліфікованої медичної допомоги. Нині у 89% випадках пацієнти з інфарктом потрапляють у законтрактовані медзаклади, це вже на 16% більше, ніж у 2021 році, але це ще не 100%», – пояснив він.
Ляшко додав, що новий корпус Вінницького кардіоцентру має 7 поверхів, 144 ліжко-місця, включно з реанімацією. Тут є все необхідне сучасне обладнання: ангіографи, комп’ютерний томограф, апарат штучного кровообігу, лабораторія для досліджень ритму серця. Запроваджуються нові технології лікування: внутрішньосудинна ультразвукова візуалізація (IVUS), ротабляція, операції на відкритому серці (кілька днів тому була виконана перша така операція).
Точніше історію створення закладу вказав вінницький міський голова Сергій Моргунов. Він пригдав, що «від ідеї до реалізації пройдено складний шлях. Але саме завдяки спільним зусиллям — від підтримки прем’єр-міністра 2016-2019 років Володимира Гройсмана до сприяння нинішнього президента Володимира Зеленського — цей проєкт став реальністю».
Міністр також зауважив, що Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології «обійшовся» у близько 28,6 млн доларів США (1,2 мільярда гривень).