Автор Олег Верлан 12:21 Війна, Конфлікти, Новини

Військовий з Вінниччини залишився без кінцівок. Хлопець може стати черговою жертвою «жебрацько-циганського» бізнесу

Військовий-інвалід Михайло Пальцев вимушено став блогером. Спочатку сам, а тепер з чорнявою дівчиною Ритою він знімає відео, в яких розповідає про свої операції та жаліється, що його досі не «списують» з війська, тому не може отримати пенсію та поїхати за кордон на протезування. Проте в його історії є іншій – більш небезпечний бік…

Чому не списують інваліда?

Кожне відео у TikTok чи іншій мережі за участю Мишка сприймається доволі емоційно. Військовий втратив руку та ногу, переніс численні хірургічні втручання. Тепер залишився майже сам-на-сам з інвалідністю. Але Михайло і досі рахується за частиною у Дніпропетровській області, де-юре досі служить. Інвалід… Як так? Куди дивляться командири, суспільство?.. 

Звісно, одкровення молодого хлопця чіпають за душу. Наче ножом у серце. Мабуть, кожному хочеться втрутитися, дізнатися, чому Михайла «тримають», чому не демобілізують, адже підстав нібито удосталь?…

Потрапив під потяг поблизу Дніпра  

Редакція NaПарижі залучила різних посадовців та джерела, щоб зібрати інформацію про 31-річного Михайла. Наразі він мешкає у селищі Брацлав Тульчинського району. Після початку повномасштабного вторгнення хлопець неодноразово звертався до місцевого ТЦК та СП, добровільно виявляючи бажання служити. Не за ним бігали, а він сам хотів піти. На його прохання у Тульчині відповідали відмовою через стан здоров’я хлопця.

Нібито у 2023 році Михайло поїхав на Рівненщину. Там працював на будівництві. У серпні минулого року хлопець сам звернувся до Рівненського РТЦК та СП, і його взяли до лав ЗСУ.

Спочатку його направили до навчального центру – в одну з військових частин на території Дніпропетровської області. Як вдалось дізнатись, 15 жовтня Михайло самовільно залишив частину. Хлопця нібито почали шукати.  

Де саме він перебував наразі не відомо, але 19 грудня на Дніпропетровщині Михайло потрапив під потяг. У місцевій лікарні вказали, що пацієнт був у стані алкогольного сп’яніння – у картці зазначено «1,19 проміле». Військового прооперували, врятували життя. Але він втратив праву руку та праву ногу.

До 15 лютого Михайло перебував на обстеженні та лікуванні у 10-ій міській лікарні міста Дніпро. А вже 4 березня він пройшов ВЛК, де був визнаним непридатним до несення військової служби, підпадаючи під виключення з військового обліку.  

Однак, через самовільне залишення частини 26 лютого слідчі ТУ ДБР у м. Полтаві зареєстрували кримінальне провадження стосовно Михайла Пальцева. Розслідування триває.

Саме тому у військовій частині, як пояснюють, як би не хотіли, не можуть «списати» умовного бійця. Чекають на правову оцінку його діям.

Історії з «циганськими інвалідами»

Тим часом, Михайло повернувся на Вінниччину. Знайомі, які і раніше наглядали за хлопцем, допомогли стати блогером. У Брацлаві кажуть, що Мишком наразі «дуже щільно» опікуються.

Якщо уважно передивитися сюжети на сторінках Михайла у соцмережах, то чомусь на згадку приходять історії з «циганськими інвалідами». У 2015-19 роках правоохоронці Вінниччини розслідували низку справ експлуатації особами ромської національності інвалідів, яких ті змушували жебракувати.

Приміром, у 2016-му у Вінницькій області поліція затримала сім’ю циган, яка примусила жебракувати чоловіка без ноги. Правоохоронці тоді з’ясували, що чоловік 12 років прожив в будинку-інтернаті та поїхав до Вінниці в гості до свого брата. На вокзалі його знайшли цигани, обікрали, залякали, привезли до себе і використовували для заробітку.

А 2018 року вінницька поліція затримала іншого громадянина ромської національності. Він знайшов переселенця з Донецька, який має інвалідність. Протягом травня-липня того року циган переховував свою жертву та примушував жебракувати, застосовуючи, як зазначено у матеріалах провадження, насильство у разі непокори.

«Потерпілого перемістив до орендованої квартири у Вінниці, де й у подальшому утримував. Переселенця обмежив у вільному пересуванні, пильно наглядав, аби той не втік та не повідомив у поліцію. Він особисто відвозив інваліда до місць жебракування на території Вінниці та Житомира, контролював, забирав гроші, випрошені у сторонніх осіб та завозив знову до квартири, в якій вони проживали», – свого часу повідомляли у пресслужби прокуратури Вінницької області. 

Наприкінці липня переселенцю вдалось втекти з Житомира до Вінниці, звернутися до правоохоронців. Цигана зловили у Закарпатській області. Йому інкримінували вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 149 КК України.

Джерела у Брацлаві запевняють, що і Мишком «опікуються» представники ромської національності. Дуже не хотілось би, аби хлопець отримав досвід чи пройшов ще й той складний шлях, який долали деякі інші люди без кінцівок. Адже в нього немає рідних…

Visited 2 320 times, 1 visit(s) today
Close Search Window