Автор Олег Верлан 17:01 Війна, Новини, Приватна думка

Валерій Чалий: Путін не піде на перемовини, адже наразі впевнений у тому, що захопить більше

Голова правління Українського кризового медіацентру, дипломат, Надзвичайний і Повноважний посол України у США (2015-2019 рр.), уродженець Вінниці Валерій Чалий висловив сумніви щодо міцності позиції Пекіна після його заяв про залежності від присутності РФ на Глобальному саміті миру

Про це він заявив у етері Еспресо.

«На мою думку, на сьогодні, це була б пастка, якби Росію запросили й Росія була там присутня, пастка для України. Це очевидно, тому що російські умови, вони їх не змінили – це  капітуляція України, підпорядкування Москві», – прокоментував він ситуацію щодо можливої присутності РФ на Глобальному саміті миру у Швейцарії.

Експосол України у США переконаний, що для закінчення війни не потрібні перемовини з Росією.

«Я навіть вам скажу більше, не потрібно Росію мати ні за яким столом переговорів – це в ідеальній ситуації. Тобто війни закінчуються і не тільки за столом, коли формально щось підписують, це рішення, які можуть бути зроблені в рамках міжнародного права. Якщо і коли вдасться Росію зупинити, то тоді міжнародне право автоматично вертається і тоді зовсім інші умови. Російська позиція зрозуміла – вони зараз навіть і самі не хочуть цього робити, тому що вважають, що можуть ще підсилити свої позиції, захопивши більшу територію України, тому Путін зараз не піде на це», – наголосив дипломат.

Чалий нагадав про заяву Китаю щодо участі в саміті, мовляв, якщо не буде Москви, то й Пекін не поїде.

«Так що, позиція Китаю залежить від Москви? Я сумніваюсь, тому це слабка позиція Китаю в цій ситуації. Але враховуючи, що цей саміт у Женеві важливий, але не вирішить зараз всіх питань, можна говорити про рівень участі. Та чи інша країна може мати той, чи інший рівень участі – від найвищого рівня, як це планують США та країни – наші партнери. Можливо не Сі Цзіньпін, а хтось може взяти участь – міністр закордонних справ, можливо. У будь-якому разі Китай, який говорить, що його позиція залежить від запрошення чи не запрошення Москви, я вважаю, це слабкий Пекін, мене це дивує», – підсумував дипломат.

Нагадаємо, завжди нейтральна Швейцарія 26 лютого заявила про намір до літа провести саміт щодо миру в Україні. У Кремлі сказали, що організовувати такий захід без РФ «несерйозно й навіть смішно». 18 березня посол Китаю у Швейцарії Ван Шіхтін заявив, що КНР розглядає можливість участі в саміті миру, який організовує Швейцарія на прохання України. 8 квітня в ЗМІ з’явилася інформація, що Швейцарія планує провести саміт миру в середині червня. У цій конференції мають узяти участь до сотні країн.

Нині відомо, що Берн 15-16 червня на прохання України проведе  Глобальний саміт миру. Водночас повний список учасників наразі не оприлюднено.  

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window