Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Міністерства юстиції про застосування санкцій до російської компанії «Невская косметика» В.Плєсовських щодо вінницького активу. Ще 2022 року «Вінницяпобутхім» було відібрано, а минулого року передано в управління компанії з Дніпра.
Про націоналізацію заводу повідомляють у суді та урядовому відомстві.
«У дохід держави ВАКС стягнув актив, який належить АТ «Невская косметика» – частку в розмірі 100% акцій Статутного капіталу Приватного акціонерного товариства «Вінницяпобутхім», – повідомила пресслужба суду.
У ВАКС додали, що рішення можна оскаржити в апеляції.
Мін’юст уточнює, що «Невська косметика» є виробником косметичної продукції, мила, мийних засобів, побутової хімії – зокрема, виробів «Ушатый нянь», «Мистер чистер», Sarma. Де-факто пітерська компанія була позбавлена можливості керувати активом ще 2022 року.
Нагадаємо, підприємство розташоване на базі цехів №№13 і 14 колишнього ВО «Хімпром». Окремо працювало з кінця 1990-х. Вінницький актив російська компанія придбала у 2006 році. З початку повномасштабного вторгнення виробництво побутової хімії у Вінниці було зупинено.
Під арештом виробничі потужності перебували близько року, поки АРМА не визначилось з управителем. У липні минулого року компанія «Крайтекс-Сервіс» з групи Afina Руслана Шостака і Валерія Кіптика відновила виробництво.
Тоді ж директор «Крайтекс-Сервіс» Сергій Зайков оголосив, що планується інвестувати у вінницьке підприємство близько 400 млн грн, аби відновити його потужності. Серед амбітних планів управителя за 4 роки збільшити лінійку засобів для чищення із 100 найменувань у вісім разів.
Завод запрацював, але виникли побоювання, що через юридичні колізії та «конфлікт» Мін’юсту та АРМА на пів року знову може зупинитися «Вінницяпобутхім». На тлі позову до суду у Вінницькій міськраді звернулись до АРМА з клопотанням про продовження роботи «Вінницяпобутхім».
Зазначимо, оскільки «Вінницяпобутхім» націоналізують, то незабаром об’єкт виставлять на відкриті торги і саме «Крайтекс-Сервіс», відомий по зв’язкам з мережею ЕVA і Varus, найбільш зацікавлений у тому, щоб викупити завод.