Автор Олег Верлан 10:31 Війна, Новини

В ISW спрогнозували вимоги Путіна на можливих переговорах з НАТО по Україні

Після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США у світовій пресі значно активізувалась тема можливих переговорів Москви та Вашингтону щодо припинення російсько-української війни. Причому, Києву відводять другорядну роль саме за ініціативи Кремля. Між тим, в ISW спрогнозували вимоги Путіна у разі, якщо діалог буде очним.

Експерти американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті чітко висловились, що російський диктатор на будь-яких можливих переговорах із Заходом щодо припинення війни проти України, скоріш за все, зберігатиме свої довоєнні максималістськівимоги, а також що.позиція очільника Кремля не призведе до стійкого миру.

Аналітики нагадали, що у грудні 2021-го Путін вимагав від НАТО:

  • взяти на себе зобов’язання не приймати Україну чи будь-які інші країни як нових членів,
  • і щоб США підтримували заборону на розширення альянсу, а блок не розгортав жодних військових сил у державах, які стали членами НАТО після травня 1997 року.,
  • ще очільник Кремля вимагав заборонити будь-яку військову діяльність НАТО в Україні, Східній Європі, на Кавказі та в Центральній Азії,
  • заборонити розгортання ракет середньої дальності в районах, які можуть досягти території РФ,
  • та заборонити США розгортати ракети середньої дальності в Європі або ядерні ракети за межами території Штатів.

В ISW звернули увагу, що НАТО «не вжило жодних суттєвих дій щодо розширення у Східній Європі чи просування майбутнього членства України в НАТО між Бухарестською декларацією 2008 року, яка обіцяла Україні та Грузії можливе членство в НАТО, та 2022 роком». У Росії, між тим, прагнуть більшого. Вимоги Путіна від грудня 2021 року «виходять за межі України й спрямовані на відкат НАТО».

«Кремль, ймовірно, прагне воскресити цей наратив, намагаючись змусити західних лідерів мовчазно погодитися на максималістські вимоги Путіна, які послаблять НАТО під виглядом “компромісу” на будь-яких майбутніх мирних переговорах щодо війни в Україні», – пишуть експерти.

Visited 6 times, 6 visit(s) today
Close Search Window