Сьогодні вранці внаслідок масованої комбінованої атаки, російськими ракетами та дронами були пошкоджені підстанції «Укренерго» та об’єкти генерації в Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській областях. Фіксувались знеструмлення у Вінницькій, Донецькій, Івано-Франківській, Сумській, Харківській областях.
Про це повідомили в Міненерго та Укренерго.
Зокрема у центральній частині Вінниччини уламки ворожого дрона пошкодили ЛЕП. На ранок знеструмлено 380 населених пунктів по Україні та чотири – на Вінниччині.
«В цьому році це вже третя масована атака на українську генерацію. Під час двох попередніх також постраждали теплові та гідроелектростанції. Їх головна роль в енергосистемі – можливість швидко збільшувати виробництво електроенергії вранці та ввечері, коли споживання стрімко зростає. Сьогодні деякі з них не можуть це робити через руйнування, яких завдали російські терористи», – зазначили в НЕК «Укренерго».
Енергетики закликають українців зменшити споживання у вечірні години максимального попиту з 19:00 до 22:00.
«Будь ласка, не вмикайте в цей період потужні електроприлади, або користуйтесь ними по черзі. Це допоможе енергосистемі безпечно пройти цей важкий період», – йдеться у повідомленні.
Адже наразі Україна у такі години імпортує електроенергію майже у всіх сусідів.
Між тим, головною темою для обговорення є руйнування Трипільської ТЕС (м.Українка на Київщині). П’ять крилатих ракет і «Шахед» влучили по енергоблокам.
За словами голови наглядової ради Центренерго Андрія Готи, у результаті влучень сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. Зараз тривають роботи з локалізації вогню. Працівники, які перебували на зміні залишилися живими.
Таким чином Центренерго втратило 100% генерації електроенерії на своїх об’єктах. 22 березня 2024 року окупанти знищили Зміївську ТЕС на Харківщині, а у липні 2022 року окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині.
Що відомо про Трипільську ГЕС
Трипільська ГЕС — найпотужніша на Київщині та одна з найбільших в Україні. Вона була найбільшим постачальником електроенергії у Київську, Черкаську та Житомирську області. Її встановлена електрична потужність становила 1800 МВт.
Станцію почали будувати у 1963 році, а ввели в експулатацію у 1977 році. Вона розташована на Дніпровському узбережжі в 45 км південніше Києва, поблизу села Трипілля.
На захист Трипільської ТЕС минулого року керівництво компанії отримало 3 млн доларів (126 млн гривень). Як виявляється виконані роботи передбачали захист від уламків ракет і дронів.
Вже вдень росіяни завдали ударів по енергооб’єктам у Сумах і Харкові.