Автор Олег Верлан 17:04 Війна, Новини, Україна

Українські дипломати пояснили, що варто пропонувати Трампу та чого чекати від нього

Як тільки стало відомо, що на президентських виборах у США перемагає Дональд Трамп, численні політики, громадські діячі та публічні особи стали «американістами» та навипередки почали розповідати про свої вітання республіканцю та давати прогнози щодо його кроків у зупиненні війни. Розуміючи попит на «пророцтва», NaПарижі зібрав висловлювання лише фахових українських дипломатів. Вони більше у темі, ніж, скажімо, пересічний нардеп…

Ексміністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що ситуацію не варто сприймати як негативну або невирішувану.

«Трамп – це виклик Україні та Європі, але також і можливості. Тобто емоції треба прибирати в сторону й думати про нову стратегію, з новою адміністрацією, як ми можемо вмонтувати нашу країну в стратегічні пріоритети Сполучених Штатів. Як ми можемо впливати на тих людей, які є в оточенні Трампа», – сказав він.

Огризко наголошує, що Трамп – це бізнесмен, і його рішення часто ґрунтуються на практичній вигоді. Тому Україні слід зосередитися на пропозиціях, які можуть бути вигідні і для США, і для України. Передусім Україні потрібно показати, як співпраця з нею може принести економічні вигоди для Америки.

«Сьогодні головне завдання української влади – дати йому дуже-дуже-дуже конкретні пропозиції, на яких він може заробити. Наприклад, виробництво зброї для України. Це тема, яка може надати сотні мільярдів доларів для американської економіки. Повернутися до теми лендлізу, що знову означатиме, що американська економіка почне працювати для того, щоб забезпечити Україну відповідною зброєю. Повернутися до теми, про яку згадував колишній державний секретар США Майк Помпео, про те, що після завершення війни українські збройні сили можуть замінити частину американських військ в Європі, знову ж таки, зекономивши США гроші», – пояснив дипломат.

Тобто Огризко пропонує казати Трампу про вигоди, а не співчуття…

Посол України у США (2015-19) Валерій Чалий вважає, що «критикувати за емоційне «за 24 години встановлю мир» мають право лише ті, хто не вірив маячні про «кінець війни за два-три тижні»…

«У Сполучених Штатах поширена позиція, що Росія – якщо не головний супротивник, то виклик, загроза безпеці. А Китай – основний опонент, проти якого будуть направлені основні зусилля… Тому, я думаю, що не так все гладко у Москві з приходом до влади Дональда Трампа. У МЗС РФ нагадали про вимоги від 15 грудня 2021 року, які по суті, ставлять на коліна Америку. Я сумніваюсь, що Трамп погодиться з тим, щоб Америку хочуть поставити на коліна. Я не сумніваюсь, що Путін телефонував Трампу. Чи свідчить це про те, що Трамп працюватиме в інтересах Росії. Звісно, ні. Нам дуже важливо нагадати нашим партнерам у Вашингтоні, які ультимативні вимоги ставить перед Вашингтоном Москва. І чи готовий Трамп на такий діалог? У Росії хотіли хаосу, політичного колапсу», – сказав він в інтерв’ю Radio NV.

В.Чалий каже, що в оточенні Трампа обговорювали тему України.

Посол України у Білорусі Роман Безсмертний доволі обережний у висновках і теж переконаний, що економічні інтереси США за Трампа переважатимуть у його зовнішній політиці.

«По-перше, одразу відзначу, що не треба очікувати на дуже різкі і швидкі зміни. І це дуже важливо, бо Сполучені Штати — це не лише Трамп і не лише Республіканська партія. Це достатньо серйозна машина з багатьма складовими, яку не так просто різко розвернути. Бо при різкому розвороті вона сама може перевернутися. Це перше.

Друге: треба розуміти, що окрім можливих рішень Дональда Трампа, частина з яких анонсувалися, є ще відповідні механізми і зобов’язання. Багатьох хвилює допомагати/не допомагати Україні, але це не лише Трампу вирішувати. По-перше, це передбачено законами Сполучених Штатів Америки, і тут ситуація так чи інакше не може одномоментно зламатися», – зазначив дипломат.

Він скептично ставиться до обіцянко «завершити війну». Каже на Близькому Сході мала б завершитися 5 листопада. І що?.. А от натиснути на росіян новий очільник Білого дому можу через тіньовий танкерний флот РФ. Якщо Трамп захоче, то відріжить РФ експорт нафти.

«Борис Джонсон відвідав Дональда Трампа і сказав, що Україна має заспокоїтися, Дональд Трамп зробить все, щоб допомогти Україні досягти перемоги, я в цьому відношенні заспокоївся. У мене не було навіть такої тривоги, що це питання може зазнати якоїсь серйозної зміни. Оцей принцип «через силу до миру» — це той принцип, який завжди сповідували республіканці», – нагадав Безсмертний.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close Search Window