Автор 17:07 Війна, Новини

Україна підписала 10-річну безпекову угоду з США

Володимир Зеленський та Джо Байден під час саміту «Великої сімки» 13 червня підписали угоду про безпеку. Вона передбачає, що Вашингтон надасть Києву широкий спектр військової допомоги, але без конкретних гарантій.

У Києві відзначають, що президенти підписали найсильнішу угоду з усіх, які були між Україною і США за час незалежності. В Офісі президента переконані, що ми виходимо на рівень справжнього союзництва, і це безперечне досягнення України, адже ніколи раніше такої сильної угоди між Україною та США не було.

Штати зобовʼязуються забезпечувати стабільний рівень підтримки України щороку у ключових аспектах підтримки, зокрема оборонній. Київ також відмічає наявність в юридично зобовʼязуючій частині – відповідальність Росії за війну, використання російських активів на користь України, санкції проти Росії – все те, що нам необхідно.

Також в тексті угоди вперше застосовано слова про те, що Америка буде підтримувати Україну для перемоги України, а не звичне формулювання про «підтримку стільки, скільки необхідно».

Угода визначає співпрацю та розвиток українського ВПК. Це те, що робитиме Україну постійно сильнішою. США постачатимуть «Патріоти» та винищувачі. Фактично угоду вважають кроком України на шляху в НАТО. Документ також не міститиме конкретних фінансових зобов’язань щодо підтримки оборони України. 

На Заході до угоди ставляться обережніше.

«Сторони визнають цю угоду підтримкою переходу до можливого членства України в альянсі НАТО», – йдеться в тексті угоди, яку цитує Reuters.

Агентство AFP цитує заяву влади США, згідно з якою ця угода – «потужний сигнал про рішучу підтримку України зараз і в майбутньому».

У разі нового нападу РФ, згідно з угодою, влада Сполучених Штатів має відразу провести консультації з Україною, щоб визначити подальші кроки. Угода не містить зобов’язання про взаємну оборону на кшталт колективної безпеки НАТО.

Президент Джо Байден наголосив, що американські війська не будуть направлені в Україну, але американська влада зробить все, щоб підготувати українських бійців і наблизити ЗСУ до стандартів НАТО.

Президент Зеленський назвав цей документ «історичною угодою» і сказав, що це найважливіша подія з початку відносин України і США, адже «вона (угода) допоможе нам зберегти життя людей».

Visited 13 times, 1 visit(s) today
Close Search Window