Автор Олеся Рудницька 18:46 Місто, Новини

У «Вінницяоблводоканалі» кажуть, що стан річки нагадує «скриньку Пандори»

У місці водозабору КП «Вінницяоблводоканал» у Південному Бузі станом на ранок 29 травня фіксувались підвищений рівень марганцю та амонію, а також критично низький рівень кисню.

Про це повідомляють у комунальному підприємстві.

«Амоній пішов. До підвищеного марганцю додався ще й цей елемент, який стрімко зріс. Ймовірно, що до амонію природного походження, який виділяється у воду під час відмирання водоростей, сильна злива додала щедру порцію з полів у прибережних смугах. Тих самих, що без дотримання санітарних зон… Сьогоднішній стан річки Південний Буг у місці водозабору починає нагадувати скриньку Пандори», = йдеться у повідомленні «Вінницяоблводоканалу».

На підприємстві вважають, що «така «пекельна суміш» створена людською діяльністю впродовж останніх десятиліть». Не водоканалом. І ця суміш унеможливлює природні процеси самоочищення річки.

У КП попереджають, що з вірогідністю до 90%, тепер через високий амоній погіршиться присмак та запах води. «Вінницяоблводоканал» у свою чергу продовжує додатково очищувати воду сорбентами, насичувати киснем на станції й планує чергову промивку мереж.

«Природа каже своє «ні» усьому, що відбувається з річкою, і нашій старій водопровідній станції, яка технологічно не розрахована на очищення таких концентрацій амонію чи марганцю», – запевняють на підприємстві.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close Search Window