Автор Макс Мельник 11:42 Новини

У «Вінницяобленерго» оприлюднили п’ять варіантів графіків відключень

Через непрогнозованість відключень у вінничан виникає маса запитань до енергетиків. Іноді доводиться без світла перебувати більше, іноді менше… У «Вінницяобленерго» спробували пояснити таку ситуацію, навівши 5 різновидів графіків.

«Кількість одночасного застосування черг – ось різниця між ними», – пояснюють в АТ “Вінницяобленерго”.

На офіційному сайті компанії можна побачити графік відключень для 2 черг одночасно. Його показано в прикладі першого графіку на малюнку.

«Ми також передбачили ймовірність застосування 4 черг в один і той же час. Тому додали до синіх квадратиків – жовті. У нас вони називаються години ймовірного відключення (про всяк випадок). Коли ми отримаємо завдання від НЕК “Укренерго” застосувати одночасно 2 черги ГПВ, це означає, що світла не буде 8 годин протягом доби», – вказують у товаристві.

Коли три черги графіків відключень діють протягом всієї доби, то це означає, що в цю добу у Вас сумарно буде 12 годин без світла. 4 – черги – це 16 годин без електрики. 5 черг – 20 годин на добу. На малюнку наочно продемонстрований вигляд таких обмежень.

Дійсно, через аномальну спеку зросло споживання електроенергії, яку споживачі використовують для охолодження приміщень. На Вінниччині вже застосовували 4 черги ГПВ одночасно.

Це означало, що велика кількість споживачів Вінницької області була обмежена (більш як 50%), без врахування критичної інфраструктури. Через велике споживання відключення 3 черг тоді не вистачало для збалансування.

«Буває й так що НЕК Укренерго доводить завдання по застосуванню 2 черг замість 3. Це означає, що в енергосистемі дефіцит зменшився, і ми зможемо заживити більшу кількість споживачів одночасно. Таке буває, коли недостачу в генерації покривають джерела відновлювальної енергетики, наприклад сонячні електростанції. У таку спеку – це оптимальний варіант. Через ці причини години відключення можуть не співпадати з запланованими нами у графіку погодинних відключень», – зауважили енергетики.

Також графіки ГПВ у деяких споживачів можуть збігатися з аварійними відключеннями або плановими. Як наслідок, споживачі без світла перебуватимуть понад 2 запланованих годин.

«Коли дефіцит в енергосистемі подолано – НЕК “Укренерго” дає вказівку застосувати, наприклад, 2 черги замість чотирьох. Ми одразу оперативно реагуємо на отримане завдання для того аби скоріше заживити якомога більше споживачів», – зазначають у товаристві.

Visited 284 times, 1 visit(s) today
Close Search Window