70 тисяч гривень – це виплата передбачена для тих, хто безпосередньо виконує бойові, або спеціальні завдання на лінії зіткнення з ворогом, або в його тилу.
Про це повідомляє Вінницький обласний ТЦК та СП
А саме:
– під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно;
– на тимчасово окупованій російською федерацією території України;
– на території між позиціями Сил оборони та позиціями військ держави-агресора в районах ведення бойових дій;
– на території противника (наприклад, на Курщині).
Коли мають виплачувати?
«Ця виплата працює за накопичувальною системою за кожні 30 днів виконання завдань. Тобто, якщо ти, наприклад, пробув на передовій 15 днів у лютому і ще 15 днів буде в березні, то вже у квітні ти маєш отримати 70 тисяч. Якщо ж у березні буде, наприклад, 18 днів, то у квітні ти все одно отримаєш 70 тисяч, а ще 3 дні підуть вже в рахунок для наступної виплати. І так кожного разу по 70 тисяч за кожні 30 днів виконання бойових (спеціальних) завдань. Так і виходить, що «одноразова» винагорода перетворюється в багаторазову», – пояснюють у ТЦК та СП.
Зазначається, що виконання таких завдань має бути підтвердженим на підставі бойового наказу, журналу бойових дій, або бойового донесення, та рапорту командира підрозділу про виконання завдань кожним військовослужбовцем.
Як бути, якщо перевели чи відрядили до іншої частини?
«Якщо військовослужбовця відрядили до іншої частини, то саме вона має вести облік днів виконання завдань та передавати ці дані до штатної частини, де проходить службу військовий. А вже штатна частина на основі цих даних має видати наказ про виплату. Дані передаються до 5 числа. Тобто, якщо у червні у військовослужбовця накопичиться 30 днів виконання завдань на лінії зіткнення, то до 5 липня ці дані мають бути в його штатній частині для нарахування виплати. Варто стежити за тим, аби ці дані передавалися», – зазначають у центрі.
Якщо військовослужбовця перевели до іншої частини, то інформація про кількість днів виконання бойових завдань (якщо їх було менше ніж 30, і виплата ще не здійснювалася) має бути в наказі командира військової частини. Тому під час переведення варто перевірити, аби ці дні були вписані у наказ.
«Ці 70 тисяч — це не заміна 100 тисяч «бойових», а додаткова до них винагорода», – уточнюють у ТЦК та СП.