Автор Ігор Заіковатий 14:27 Життя, Новини

У вінницькій «Пироговці» провели трансплантацію нирки

На базі Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова 18 квітня фахівці закладу успішно провели операцію з трансплантації нирки. Донорський орган отримала молода жінка, яка 12 років залежала від постійного діалізу. Тепер вона матиме шанс на повноцінне життя без замісної ниркової терапії.

Про це повідомляє сайт Вінницької облради.

Директор Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова Василь Паненко зазначив, що пацієнтка почувається добре. Він подякував рідним донора.

«З великою шаною та повагою до донора та його рідних, завдяки їх непростому, але правильному та усвідомленому рішенню лікарі отримали можливість врятувати молоде життя пацієнтки, а Тетяна – шанс жити повноцінним життям», – сказав Василь Паненко.

У 2024 році на базі «Пироговки» було виконано шість трансплантацій органів від померлих донорів. За даними Українського центру трансплант-координації щодо підсумків роботи протягом січня – березня 2024 року, лікарня посіла шосте місце серед українських центрів трансплантології, де виконуються операції з пересадки нирок, печінки та серця.

Visited 17 times, 1 visit(s) today
Close Search Window