Автор Олеся Рудницька 19:22 Конфлікти, Новини

У Вінницькій облраді хочуть оголосити заказник «Гора Лисківка» у Буші об’єктом природно-заповідного фонду

Під час засідання постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Вінницької облради 21 січня депутати розглянули та схвалили проєкт рішення про оголошення об’єктом природно-заповідного фонду ландшафтний заказник місцевого значення «Гора Лисківка». Об’єкт розташовано на території Ямпільської МТГ поблизу села Буша.

Про це повідомляє Вінницька облрада.

Нагадаємо, на цій території розробку та видобуток вапняка планує проводити столичне ТОВ «СІ-ЕВОЛЮШН», засноване 19 лютого 2024 року, з установчим капіталом 1000 грн. Адресою фірми вказане приватне помешкання у Києві. Власниця і директорка компанії – громадянка України Наталія Гибелинда. Товариство вже сплатило 2 мільйони 666 тисяч 800 гривень за отримання спецдозволу на видобуток корисних копалин. Місцеве населення обурив факт таємного лродажу, людей підтримали у міськраді, розробку кар’єру заблокували.   

Голова постійної комісії Андрій Ковальов підкреслив, що збереження унікальних ландшафтів області, цінних видів тварин і рослин, розвиток екомережі, збільшення площі природно-заповідного фонду області, розвиток екотуризму – актуальне для Вінниччини питання. Крім того, за його словами, територія саме цього заказника має також історичне значення та цінність.

Коментуючи рішення членів комісії, перший заступник голови облради Володимир Кістіон наголосив, що депутати підтримали позицію мешканців Ямпільської громади, у тому числі жителів села Буша, та захистили їхні інтереси, їхнє бажання створити на тій території заказник і оголосити його об’єктом природно-заповідного фонду.

«Державною службою геології та надр України в 2007 році була  видана ліцензія на видобуток корисних копалин на цій території. Вірогідно,  служба  діяла відповідно до чинного законодавства, але процес від дослідження до рішення розтягнувся в часі.  Пройшло майже 20  років.  За цей період змінилися і позиції, і думки, і, безпосередньо,  прагнення мешканців громади», – пояснив В.Кістіон.

Він зазначив, що «Буша – це наша історія і наше майбутнє», на її «прикладі будемо доносити нашу історію дітям».

«І ми не повинні споганити цю територію через виробничі інтереси. Так, виробництво потрібне, надходження до бюджету – потрібні. Але маємо ставити на ваги цінність двох позицій та думати вже зараз,  що буде в майбутньому, і  що ми залишимо нашим дітям», – заважив посадовець.

Це питання буде внесено на розгляд сесії обласної ради. В разі підтримки проєкту рішення депутатами розробку та видобуток корисних копалин на цій ділянці однозначно дозволено не буде.

Visited 31 times, 5 visit(s) today
Close Search Window