Автор Олег Верлан 19:10 Війна, Кримінал, Новини

У Вінниці заблокували ботоферму, яка працювала на замовлення росіян

У несанкціонованому втручанні в роботу комунікаційних мереж мобільних операторів підозрюються двоє вінничан. Силовики зазначають, що затримали 24-річного чоловіка та його 23-річну спільницю, які створили ботоферму на працювали на російську пропаганду.

Про це повідомляють пресслужби УСБУ у Вінницькій областіта Вінницької обласної прокуратури.

За даними кіберфахівців СБУ, ботоферма вінничан щодня створювала сотні акаунтів та «розганяла» фейки Кремля.

Про парочку та цю ботоферму NaПарижі писав 24 жовтня.

Наразі силовики повідомляють деталі. За даними слідства, незаконну діяльність двоє місцевих мешканців організували для отримання «легких» грошей. За кожного «бота» місцеві ділки отримували плату електронними переказами, які проходили через російські платіжні сервіси.

Так от, вінничани періодично купували sim-картки, замінювали їх в sim-банках з функцією зміни imei, що забезпечило функціонування так званих ботоферм, які, в свою чергу, за матеріальну винагороду надавали в користування російському онлайн-сервісу «https://smshub.org».

Комп’ютерну техніку для підривної роботи розмістили в орендованому гаражі та у власній квартирі в спальному районі міста. Спеціалізоване обладнання, яке використовували зловмисники, забезпечувало щоденну реєстрацію нових фейкових облікових записів у соцмережах, у тому числі заборонених в Україні.

«Як наслідок, вказаний онлайн-сервіс отримав можливість здобувати інформацію, підробляти її, блокувати, спотворювати процес обробки інформації, тобто негативно впливати на інформаційний простір та заподіювати шкоду інформаційній безпеці України», – йдеться у повідомленні прокуратури.

Під час обшуку за місцем проживання підозрюваних виявлено та вилучено персональні комп’ютери з програмним забезпеченням «SimСlient», sim-банки з функцією зміни imei на 32 плати розширення. Правоохоронцями виявлено та вилучено:

• комп’ютерну техніку з доказами протиправної діяльності;

• спеціальне програмне забезпечення;

• серверне обладнання;

• 19 шлюзів і 33 модеми;

• майже 20 тисяч сім-карток українських мобільних операторів.

«За оперативною інформацією, замовниками «послуг» ботоферми переважно були представники спецслужб країни-агресора. Саме вони скуповували фальшиві акаунти і використовували їх у популярних соцмережах начебто від імені пересічних громадян», – вказують в СБУ.

Зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). За вчинене їм загрожує до 15 років тюрми.

Триває слідство для виявлення та притягнення до відповідальності усіх причетних осіб.

Як раніше повідомлялось, міськсудом задоволено клопотання прокурора та до підозрюваних застосовано запобіжні заходи: чоловікові у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 908,4 тисяч гривень, жінці – домашній арешт у нічний час доби.

Visited 41 times, 4 visit(s) today
Close Search Window