У Вінниці певний час існувала нарколабораторія, власники якої виготовляли понад 1 кг амфетаміну в місяць та збували його через розгалужену мережу клієнтів у місті. Наразі поліція затримала чотирьох жителів Вінницької громади, один з яких нещодавно став військовим.
Як повідомляють у відділі комунікації поліції Вінницької області, ролі кожного представника угруповання були чітко визначені. Організатором наркобізнесу слідство вважає 46-річного вінничанина. Його 44-річний спільник, який був завідувачем нарколабораторії, або «лаборантом», нещодавно пішов служити. Ватажок постачав йому необхідні реагенти, прекурсори та обладнання для виготовлення психотропів. Ще двоє чоловіків 43 та 50 років збували «товар».
Відомо, що двоє з учасників ОЗГ раніше затримувались поліцією за вчинення аналогічного злочину й наразі є фігурантами ще одного кримінального провадження, яке розглядається судом.
«Під час обшуків поліцейські вилучили лабораторне обладнання, яке використовувалося під час синтезу амфетаміну, близько 100 грамів уже готового психотропу, гроші, мобільні телефони, банківські картки та інші речові докази», – вказують у поліції.
Усі учасники ОЗГ затриманні в процесуальному порядку. Так званого «лаборанта» затримали на території Донецької області. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 та 3 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України. Такий злочин карається позбавленням волі строком до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваним запобіжний захід – тримання під вартою.
Також в діях фігурантів вбачаються ознаки злочинів, передбачених ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів) та ст. 313 (Викрадення, привласнення, вимагання обладнання, призначеного для виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ним шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем та інші незаконні дії з таким обладнанням) Кримінального кодексу України.
Досудове розслідування триває.
Документували злочинну діяльність фігурантів слідчі слідчого управління за процесуального керівництва Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону. Оперативний супровід досудового розслідування здійснюють оперативники Управління боротьби з наркозлочинністю, Управління превентивної діяльності та Служби безпеки України. Силову підтримку забезпечували спецпризначенці КОРДу та Альфи.