Автор Олеся Рудницька 15:29 Місто, Новини

У Вінниці розпочалось «полювання» на торговців першоцвітами

У Вінниці інколи можна побачити жіночок, які торгують першоцвітами. Чи знають вони про заборону та штрафи? Але не зупиняються. Точніше, не відмовляються…

Звісно у кожного перехрестя чи зупинки транспорту по вартовому не поставиш, проте з 1 березня в обласному центрі почала діяти програма «Першоцвіт». Вона передбачає рейди проти продажу квітів, занесених до Червоної книги України.

Про це повідомляють у Вінницькій міськраді.

Механізм рейдів у наступному. Інспектори КП «Муніципальна варта» разом з правоохоронцями та представниками Державної екологічної інспекції виявлятимуть незаконний продаж рідкісних рослин. Перевірки здійснюють не лише на ринках Вінниці, а й на вулицях міста.

«За торгівлю первоцвітами на порушників складатимуть адмінпротоколи та будуть штрафувати. Порушення порядку придбання чи збуту рослин, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3 655 гривень з конфіскацією. Закликаємо вінничан відповідально ставитися до природи і пам’ятати, що масовий збір та продаж рідкісних рослин призводить до їх зникнення в подальшому», – сказав начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Чигур.

Нагадаємо, проліски, крокуси, білоцвіт, сон-трава тощо належать до рідкісних і зникаючих видів рослин. Тому вони охороняються законом.

Visited 11 times, 1 visit(s) today
Close Search Window