Автор Макс Мельник 12:21 Війна, Кримінал, Новини

У Вінниці російському актору Машкову оголосили про підозру за новими епізодами

Художньому директору московського театру 60-річному Владіміру Машкову повідомлено про підозру у публічних закликах до зміни державних меж та устрою України за попередньою змовою групою осіб, поєднаних з розпалюванням національної ворожнечі, та у публічних закликах до агресивної війни. Тобто за новими епізодами.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури та УСБУ у Вінницькій області.

«За даними сторони обвинувачення, підозрюваний, будучи впливовою публічною особою у росії, відкрито підтримав так звану «сво» проти України 24 лютого 2022 року. Надалі як керівник провідного театру, використовуючи театральний і медійний ресурси, пропагував путінську ідеологію на численну аудиторію», – йдеться у повідомленні.

Зокрема у березні 2022 року в Москві актор взяв участь у концерті-мітингу в «лужніках» «Za мир без нацизма! Za россию! Za президента!» на честь річниці анексії РФ території АР Крим. Він виголосив промову на підтримку диктатора Путіна і дій окупаційної армії.

Зі схожою риторикою підозрюваний виступив й у вересні 2022 року під час т. зв. «патріотичної» акції «Общероссийского народного фронта «Своих не бросаем», присвяченій проведенню незаконних референдумів на тимчасово окупованих росіянами територіях України. Тоді актор заявив, що «киевский режим» роками знущається над жителями українських східних і південних територій, зокрема за російську мову, а відтак вкотре закликав боротися «за мир без нацизма».

Наразі підозрюваний є співголовою виборчого штабу кандидата в президенти Владіміра Путіна, а під час президентських виборів в РФ 2018 року був його довіреною особою.

За вказані злочини (ч. 2 ст. 110, ст. 436 КК України) передбачено покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Close Search Window