Автор Олеся Рудницька 10:32 Місто, Новини

У Вінниці почали скаржитись на продаж хлібобулочних виробів, які менші за вагою від стандарту

Чи часто покупці перевіряють масу розфасованого товару у магазині? Такі випадки є поодинокими. Однак, як повідомляють у ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області, надійшла скарга від мешканця Вінниці щодо продажу хлібобулочних виробів, які менші за вагою від стандарту.

«Стандартом для виробів булочних є ДСТУ 7707:2015 “Вироби булочні. Традиційний асортимент. Загальні вимоги”, ДСТУ 4587:2006 “Вироби булочні. Загальні технічні умови” або нормативні документи виробника (ТУ, ТУУ, СОУ тощо, які не суперечать вимогам відповідного ДСТУ), затверджені у встановленому законодавством України порядку», – йдеться у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Цей стандарт поширюється на традиційний асортимент булочних виробів, які виготовляють механізованим або ручним способом і постачають споживачу.

«Вироби випікають з борошна пшеничного вищого, 1-го і 2-го сортів. Маса батонів переважно становить 0,2; 0,4 і 0,5 кг. Для штучних виробів з фіксованою масою встановлюються допустимі відхилення від маси, які визначаються в остиглому хлібі через 6-14 годин після випікання», – зазначають у Держпродспоживслужбі.

Так, для більшості видів виробів масою більше 0,2 кг допустимі відхилення від встановленої маси нормуються ± 2,5%, виробів масою до 0,2 кг – ± 3%. Відхилення визначаються за середньою масою, отриманою при зважуванні 10 штук виробів. Допустимі відхилення маси одного виробу в меншу сторону за стандартом не повинні перевищувати 3% для виробів масою більше 0,2 кг і 5% для виробів масою до 0,2 кг.

Однак, чи опрацьована скарга, знайшла вона своє підтвердження чи ні, наразі не повідомляється.

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Close Search Window