Отримавши відповідні повноваження від Вінницької ОВА, рішенням якої запроваджено комендантську годину, Нацполіція з липня 2025 року слідкує за перекриттям вночі Центрального мосту у Вінниці. Нововведення доволі неоднозначно сприйняли містяни, адже, не знаючи про перекриття головної транспортної магістралі, стикнулись з тим, що могли запізнитися на поїзд та автобус.
Формальним приводом для запровадження таких обмежувальних заходів у поліції називають збільшення фактів правопорушень у нічний час і нехтування забороною на пересування містом. Ба більше, у поліції наголошують, що не отримали жодної офіційної скарги на новацію.
Натомість невдоволені вінничани вже навіть петицію до міськради підписують про скасування обмеження руху через Центральний міст, хоча ж не міська рада його ініціювала.
Мабуть, насправді слід бути відповідальними усім.
По-перше, громадянам варто розцінювати комендантську годину як заборону, коли залишати домівки можна лише в екстрених випадках, а не щоб на потяг поїхати. На вокзал можна дістатися до комендантської години і почекати там кілька годин.
По-друге, за 3,5 роки повномасштабної війни у законодавця не вистачило часу, щоб визначити сенс комендантської години, визначити перелік випадків, коли її можна порушити, та ввести нарешті покарання за порушення.
По-третє, у середмісті Вінниці є три мости через Південний Буг. Вони розташовані майже поруч на відстані трохи більше кілометра. Об’їхати «закритий» Центральний міст не складно. Тому складно розуміти логіку його «закриття». Яким чином це вплине на криміногенну ситуацію, дотримання обмежень комендантської години?.. Перекриття нагадує спробу вчинку для звітності про дію.