Автор Олеся Рудницька 15:09 Історія, Новини

У Вінниці демонструють стародавні ринки

Ринки – це не тільки місця торгівлі, а й глиняний посуд, що пережив століття та, ймовірно, використовувався з часів Київської Русі хоча й під назвою «латка». Аналог пательні. Саме такий посуд, якому пів тисячоліття, можна подивитися в експозиції Вінницького обласного краєзнавчого музею.

«Чи знали ви, що в XV–XVII століттях на українських землях поширився особливий тип глиняного посуду – ринки? Це своєрідні глиняні сковорідки з трубчастою ручкою та ніжками, які використовували для смаження та тушкування страв прямо на вогнищі або на вугіллі», – зазначають у закладі.

Музейники розповідали декілька цікавинок про ринки. Отже, аналогічний посуд був відомий ще за часів Київської Русі під назвою латка. Форма ринок із трьома ніжками зустрічається у Західній Європі XIV–XVI ст., звідки вона могла потрапити і в Україну. З XVII століття ринки стають дуже популярними в Україні, а сама назва походить від старонімецького rain, rina, що означало триножний глиняний горщик або тигель.

Як використовували ринки? У писемних джерелах згадано, що їх ставили «на углях», «на жару», «на огне», а подібні зображення можна побачити в європейських стародруках.

Справжні ринки можна не лише побачити, а й дізнатись більше про цікаві знахідки під час екскурсії «Рятівна археологія Вінниці», яка відбудеться вже цієї суботи о 14:00. Це остання екскурсія по виставці.

Реєстрація за 068-725-79-54 або за посиланням на гугл-форму https://forms.gle/UhF7FiHEK3YNcn5Z9

На фото: знайдені археологами ринки та їхні аналоги з різних епох.

Visited 360 times, 1 visit(s) today
Close Search Window