У Міністерстві охорони здоров’я доволі оперативно відреагували на скандал у вінницькому кардіоцентрі та відзвітували про попередні результати перевірки закладу комісією з Києва. Проте звіт викликав хвилю обурень українців, які у коментарях стали звинувачувати саме МОЗ, оскільки аналогічна ситуація коїться повсюди, але уваги на неї столичні посадовці не звертають.
Нагадаємо, директор департаменту ветеранської політики Вінницької ОВА Андрій Грачов у Facebook написав, що 18 березня «навідався по причині вимагання грошей у розмірі 80 000 грн у кардіоцентрі з ветерана, особи з інвалідністю для проведення лікування та певного оперативного втручання, якій поступив туди з підозрою на інфаркт по швидкій».
Міністерство охорони здоров’я України відреагувало ранком наступного дня після публікації допису, заявивши, що вивчить ситуацію у закладі міністерська комісія, до складу якої увійдуть представники НСЗУ та правоохоронних органів. Учора, 22 березня, у МОЗ відзначили, що «попередньо встановлено, що хоч лікарня має все необхідне для лікування, її пацієнти систематично мають проблеми із забезпеченням безоплатними ліками та медвиробами».
«Крім того, виявлені розбіжності між кількістю медичних виробів, які використовувались для лікування пацієнтів і були на обліку в медзакладі, та даними про проведені операції, внесеними в електронну систему охорони здоров’я. Це може свідчити про системне використання необлікованих медвиробів або навіть фальсифікацію інформації щодо медичних втручань», – вказують у МОЗ.

Усі зібрані факти обіцяли передані представникам власника лікарні — Вінницької міської ради — та правоохоронним органам.
«Відтак МОЗ звернеться до власника Вінницького кардіоцентру із вимогою про невідкладні заходи для унеможливлення подібних зловживань. Передусім мають бути ухвалені управлінські та кадрові рішення щодо керівництва кардіоцентру», – зазначають у міністерстві.
Скоріше за все мова йде про звільнення керівника Вінницького регіонального центру серцево-судинної патології Ігоря Данильчук. Заклад прокоментував скандал вже після заяву про перевірки, два дні тому зазначивши, що «після проведеного дообстеження та виконаної коронарографії, пацієнту в повному обсязі проведено коронарне стентування за кошти закладу».

Реакція трохи зі запізненням…
«Медичні заклади, законтрактовані Національною службою здоров’я України у межах програми медичних гарантій, повинні надавати пацієнтам необхідні ліки й медичні послуги безоплатно. Вимагати від пацієнтів самостійно купувати медикаменти чи оплачувати медичні втручання, які мають надаватися безоплатно, — незаконно і неприпустимо», – зауважили у МОЗ.
Абсолютно не захищаючи заклад, NaПарижі звернув увагу на реакцію українців на допис МОЗ. Адже міністерство пояснювало ситуацію не тільки вінничанам, а загалу. Так от, за коментарями з різних регіонів, аналогічна ситуація існує повсюди, і НСЗУ та міністерство дотичні до неї.


«Так у всіх лікарнях», «Сталевих яя не має ні у кого, щоб заявити: грошей мало, ми занизили тарифи, працюємо як є», «Навіщо цей цирк МОЗ? Всі знають, що зі всієї країни відповідно масштабу з кожного закладу вам… передається сума», «В інших областях чого не перевірили?», «Таке скрізь, у всіх лікарнях без винятку», «То так всюди, теж мені новина»…

Наразі у МОЗ не відповіли на десятки негативних коментарів у свій бік.