Автор Олеся Рудницька 07:21 Місто, Новини

У каталозі індустріальних парків Мінекономіки вказано п’ять з Вінниччини

Міністерство економіки презентувало каталог індустріальних парків, до якого увійшли п’ять на території Вінницької області. За задумом він допоможе підприємствам знайти партнерів або місце з облаштованою інфраструктурою, де можна розмістити свої виробничі потужності, а також залучити нові інвестиції.

Про це йдеться в повідомленні Мінекономіки.

«Підрахунки показують, що 1 гектар індустріального парку дозволяє створити 50 нових робочих місць, а $1 державних інвестицій в інфраструктуру індустріальних парків – залучити $6 додаткових приватних інвестицій. Розвиток індустріальних парків є важливою складовою нашої політики “Зроблено в Україні”, саме тому на розвиток інфраструктури індустріальних парків на цей рік ми заклали 1 млрд грн», – сказала перша віцепрем’єр-міністерка України – міністерка економіки Юлія Свириденко.

У міністерстві наголошують, що у каталозі індустріальних парків потенційний інвестор може знайти все необхідне для успішного вибору місця для свого бізнесу: від спеціалізації парків до місцевих стимулів для резидентів.

Так в ідеалі.

За кількістю індустріальних парків Вінниччина посідає четверте місце (після Київщини, Львівщини та Закарпаття). «Дністер» в Ямполі з’явися на мапі парків після початку війни, решта – чотири вінницьких – до 2022-го.

Це розташований на 35,7 га й орієнтований під агропереробку Вінницький індустріальний парк (керуюча компанія ТОВ «Юпаркс» із Запоріжжя), який було зареєстровано у 2016 році.

Це Вінницький кластер холодильного машинобудування (керуюча компанія ТОВ «Промислово-інвестиційна компанія», зареєстрована у Вінниці). Він зареєстрований у 2017-му і займає площу 19,2 га.

Це Індустріальний парк «ВінІндастрі» (МКП «Вінницький фонд муніципальних інвестицій»), де передбачається наявність підприємств машинобудування, металообробки, легкої промисловості. Він займає 13,1 га.

Це Індустріальний парк «Вінтер Спорт» (ТОВ «ХЕД Україна»), існуючий з 2019 року на 17,5 га. Амбітний проєкт виробництво спортивного спорядження поставлено на паузу ще до початку війни.

Це Індустріальний парк «Дністер» (ПП «Проект-Менеджмент бізнес Консалтинг»), зареєстрований у березні 2024-го. Там передбачається виробництво паперу і картону, а також пакувальних виробів на 17 га.

І створювались вони під певні підприємства. Зважаючи на стан справ в економіці, помітних рухів в цих ІП не спостерігається.

Visited 31 times, 1 visit(s) today
Close Search Window