Автор Олеся Рудницька 10:49 Життя, Новини

Три заклади охорони здоров’я Вінниччини надають меддопомогу новонародженим у складних неонатальних випадках

Неонатальна допомога – пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій, яка оплачується за одним із найвищих тарифів та надається в межах пакету «Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках». У Вінницькій області таку медичну послугу надають у трьох медичних закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України.

Про це повідомляє пресслужба НСЗУ.

Так от, мова про заклади:

  • «Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня» 
  • «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М.І. Пирогова»
  • «Вінницька міська клінічна лікарня «Центр матері та дитини»


«Від початку 2024 року у Вінницької області 345 малюків, які народилися передчасно або мали складну патологію, отримали допомогу  в межах Програми медичних гарантій, – говорить директорка Центрального МРД Алла Горбатюк. – Місце реєстрації чи місце фактичного проживання батьків для отримання цієї меддопомоги не мають значення. Якщо в лікуючого лікаря є обґрунтована підозра на ускладнені або передчасні пологи, патологію в дитини, яка має народитися, він скеровує породіллю до лікарні, яка може надавати неонатальну допомогу. Також допомога надається безоплатно при доставленні бригадою швидкої допомоги та переведенні з іншої лікарні».

Тариф у 2024 році становить 8735 грн, а до нього застосовуються відповідні коефіцієнти. Наприклад, за лікування одного новонародженого, маса якого при народженні становить 1000 – 1499 грамів, і який потребує або вентиляції легень більше 4 діб, або суттєвих хірургічних втручань, медичний заклад отримає майже 195 тис. грн. За лікування немовля з масою при народженні  750 – 999 грамів — майже 422 тис. грн, з масою меншою за 750 грамів — понад 551 тис. грн.

Тариф компенсує:

  • лікарський та медсестринський догляд 24/7;
  • інтенсивну терапію новонародженим та надання медпослуг на всіх етапах лікування;
  • необхідні лабораторні та інструментальні дослідження;
  • забезпечення дихальної підтримки;
  • лікарські засоби з Нацпереліку, медвироби та витратні матеріали згідно з галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я та медико-технологічних документів, а також ті, які постачаються за рахунок централізованих закупівель МОЗ, інших програм центрального та місцевого бюджетів тощо.


У разі виникнення запитань телефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Оператор підкаже потрібний медзаклад. 

Visited 18 times, 1 visit(s) today
Close Search Window