Автор Макс Мельник 12:00 Історія, Новини

Старовинний палац Чацького на Вінниччині місцева громада прийняла до комунальної власності

Нарешті виконано рішення Могилів-Подільського міськрайонного суду щодо палацу Чацького у Серебринцях. Вендичанська селищна рада взяла у комунальну власність пам’ятку архітектури національного значення кінця XVIII ст. в селі Серебринці.

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Об’єкт нерухомого майна площею майже 1,3 тис. м2 вартістю понад 63 млн грн тривалий час мав статус безхазяйного. Ніхто ним не піклувався, тож об’єкт культурної спадщини був під загрозою знищення.  

Оскільки селищна рада не поспішала брати нерухомість на баланс, Могилів-Подільська окружна прокуратура через суд змусила.

ASCII Kolor stitching | 4 pictures | Size: 4712 x 3231 | Lens: Standard | RMS: 1.93 | FOV: 130.22 x 67.28 ~ 18.57 | Projection: Cylindrical | Color: LDR |

На виконання рішення суду посадовці підготували необхідні документи, на підставі яких державним реєстратором до Держреєстру речових прав на нерухоме майно внесено відомості про право комунальної власності на «Палац» за Вендичанською  селищною радою.

Нагадаємо, палац збудували у стилі класицизму. Будівля була двоповерховою та прямокутною. Зі сторони парку будинок стояв на високому цокольному поверсі. Зі сторони парку та з фронту посередині будівлі був портик з чотирма колонами коринфського ордеру. Портики увінчували трикутні фронтони. Портик зі сторони парку опирається на аркадному цоколі, в якому була відкрита галерея. Планування всередині було централістичним, з залою та парадними приміщеннями на першому поверсі. У палаці повністю збереглася ліпнина.

Проте наразі споруда перебуває у занедбаному стані та розвалюється. Колись казали, що палац нагадує Білий дім у Вашингтоні, хоча зараз вже складно оцінити схожість. Щоб привернути увагу громадськості до руйнації архітектурної пам’ятки, свого часу місцеві активісти написали запрошення 46-му президенту США Джо Байдену. Результату це не дало.

Раніше будівля використовувалась адміністрацією колгоспу. Востаннє її ремонтували на початку 90-х. Тоді замінили дах та укріпили металевими балками міжповерхове перекриття. Щоб розпочати реставраційні роботи знову, потрібні проектно-кошторисні документи, яких наразі немає.

Чацькі – польський рід, який мав землі у Познанському та Волинському воєводствах.

Visited 35 times, 35 visit(s) today
Close Search Window