Автор Ігор Заіковатий 10:47 Війна, Конфлікти, Новини

Starlink росіяни закуповують в арабських країнах. У ГУР розповіли подробиці

Нещодавно російські окупанти почали застосовувати Starlink. І такі факти виявились не поодинокими. В українській розвідці вважають, що знайшли «джерело постачання» загарбникам пристроїв для зв’язку.  

«Головне управління розвідки Міністерства оборони України інформує: держава-агресор росія закуповує засоби зв’язку, зокрема й термінали супутникового інтернету Starlink, для використання у війні в арабських країнах», – йдеться в повідомленні ГУР.

Як зазначили у розвідці, у свіжому радіоперехопленні російські окупанти обговорюють відповідні можливості придбання терміналу супутникового зв’язку Starlink. Вартість одного терміналу складає 200 тисяч рублів (близько 60 тисяч гривень чи 2 тисячі доларів, – ред.). За словами одного із загарбників, «арабы привозят все: провода, вайфай, роутер…»

Однак, наразі не відомо, яка саме з арабських країн торгує пристроями. Принаймні, публічно.

Зазначимо, те, що Росія використовує на фронті в Україні супутникові пристрої Starlink компанії SpaceX спочатку стало відомо з медіа. Пізніше в ГУР підтвердили цей факт, опублікувавши перехоплення розмови окупантів, в якій підтверджується використання Starlink.

Днем раніше власник компанії SpaceX Ілон Маск заявив, що пристрої Росії не продавалися.

«У ряді хибних новин стверджується, що SpaceX продає Росії термінали Starlink. Це категорична неправда. Наскільки нам відомо, Starlink не продавалися прямо чи опосередковано Росії», – заявив Маск.

Помилився.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Close Search Window