Автор Макс Мельник 18:53 Кримінал, Новини

Справу про замовне вбивство на Вінниччині передали до суду. Слідство має докази проти Віктора Жеребнюка-молодшого

Розслідування щодо колишнього депутата Жмеринської міської ради від забороненої в Україні проросійської партії «ОПЗЖ» Віктора Жеребнюка-молодшого, якого обвинувачують у замовленні вбивства колеги по депкорпусу, завершено. Розслідування тривало із серпня 2023-го. Матеріали справи слідчі передали до суду.

Про це повідомили у Державному бюро розслідувань та Офісі генерального прокурора.

Зазначається, що батько обвинуваченого є колишнім народним депутатом VII скликання від «Партії регіонів», ексмером та депутатом Жмеринської міськради від «ОПЗЖ». Мова йде про Віктора Жеребнюка-старшого. Під час російського вторгнення він виїхав з України та фактично припинив депутатську діяльність.

Його бізнес та політичні інтереси у місті та регіоні представляє син, який у 2023 році добровільно відмовився від депутатських повноважень.

На початку того року у його батька виник конфлікт з іншим депутатом через блокування розгляду місцевою радою його особистих бізнесових питань, пов’язаних із відведенням земельних ділянок під будівництво. Син колишнього нардепа планував організувати замовне вбивство депутата – члена постійної земельної комісії Жмеринської міськради.

Слідство має підтвердження того, Жеребнюк-молодший знайшов посередників, яким доручив знайти виконавців вбивства та передати їм інформацію про майбутню жертву. Виконавцям він обіцяв заплатити $8500, оцінивши у таку суму життя свого колеги.

Працівники ДБР провели спецоперацію, під час якої імітували вбивство, зробили постановочні фото, які посередник продемонстрував замовнику. Після передачі оплати за злочин силовики затримали організатора. Під час обшуку у нього виявили зброю та боєприпаси.

Організатору інкримінують низку правопорушень (ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п .п. 6, 11 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України), а саме організацію закінченого замаху на вбивство, придбання та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів без дозволу.

Visited 26 times, 2 visit(s) today
Close Search Window