Автор Макс Мельник 11:07 Кримінал, Новини

Справу мера Тульчина Весняного передали до суду

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт за обвинуваченням Тульчинського міського голови Валерія Весняного у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам (ч. 2 ст. 364 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

«За даними слідства, восени 2021 року міський голова без відповідних правовстановлювальних документів та за відсутності правових підстав надав в оренду місцевому товариству з обмеженою відповідальністю земельну ділянку комунальної власності загальною площею понад 68 га для здійснення підприємницької діяльності.  

Обвинувачений, замість проведення аукціону, одноосібно підписав угоду з директором ТОВ без розгляду питання постійною комісією з земельних відносин та без відповідного рішення сесії міської ради», – йдеться у повідомленні.

Внаслідок таких протиправних дій голови бюджет міської громади, як стверджується, тільки у 2021–22 роках недоотримав понад 2,8 млн грн надходжень.

«У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом обвинуваченому загрожує позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», – вказують у прокуратурі.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Вінниці) Теруправління ДБР, розташованого у м. Хмельницькому, за оперативного супроводу УСБУ у Вінницькій області.

Зазначимо, лише 16 січня цього року силовики заявили, що повідомили В.Весняному про підозру. Наразі справу вже скеровано до суду.

У ДБР вказують, що «посадовець діяв в інтересах приватних осіб за можливі «преференції» в майбутньому». Тобто доказової бази щодо цього немає.

«У 2021 році міський голова без відповідного рішення виконкому та профільної комісії, підписав документи на оренду 70 га площі територіальної громади під цукровий завод. При цьому, податок, який би мало платити підприємство, був занижений на майже 3 млн грн.

За користування землями комунальної власності орендар має сплатити до міського бюджету 3% від нормативної вартості. Відповідно до угоди, чиновник та бізнесмен штучно «намалювали» вартість оцінки у 2 млн грн.

Проте, вже за рік Вінницький науково-дослідний проєктний інститут землеустрою надав свій висновок, за яким оцінка ділянки перевищувала вказану у договорі в 51 раз. Таким чином, керівництво цукрового заводу не доплатило за оренду 2 млн 803 тис. грн.

За результатами розслідування встановлено, що міський голова достеменно знав про те, що діє в порушення законодавства. Зокрема, він надавав вказівки підлеглим, які б могли приховати оборудку», – вказує пресслужба Бюро.

Visited 12 times, 1 visit(s) today
Close Search Window