Автор Макс Мельник 10:09 Конфлікти, Новини

Скандал з плануванням забудови в Якушинецькій громаді: у суді скасували «Детальний план території» передмісті Вінниці

У сусідніх з Вінницею громадах намагаються використати головну принаду – близькість до обласного центру з максимальною користю, забудовуючи вільні ділянки на межі з містом, попри численні порушення. Справа по такій забудові у районі Барського шосе дійшла до апеляційної інстанції, де підтвердили неправомірність дій Якушинецької сільської ради.   

«Прокуратурою встановлено, що Якушинецькою сільською радою свідомо проігноровано зауваження архітектурно-містобудівної ради при Управлінні містобудування та архітектури Вінницької обласної військової адміністрації до Детального плану території для індивідуального садівництва, чим нівельовано загальнодержавний сформований процес професійного обговорення проєктних рішень у сфері містобудування. Мова йде про затвердження містобудівної документації для будівництва 22 будинків на території громади», – йдеться у повідомленні Вінницької обласної прокуратури.

Під час судового розгляду адміністративної справи прокурором доведено, що План грубо порушує основні принципи містобудівної діяльності, а також інтереси Якушинецької територіальної громади, оскільки перешкоджає формуванню повноцінного життєвого середовища, збереженню природних особливостей і ландшафтів та одночасно позбавляє жителів території для відпочинку.

«До прикладу, у затвердженому Плані відсутній обов’язковий розділ інженерно-технічних заходів цивільного захисту населення, що є вагомим порушенням інтересів територіальної громади, особливо під час військової агресії, коли захист людей від надзвичайних ситуацій та бойових дій є пріоритетом», – вказують у прокуратурі.

Окрім того, не визначено перспективних рішень використання території, не відображено планувальних рішень суміжних територій, не допрацьовано схему організації руху транспорту та пішоходів в частині оптимізації кількості проїздів по території проєктного об’єкту, не встановлено зони санітарної охорони водних об’єктів тощо.

«За принципової позиції органів прокуратури Вінницьким окружним адміністративним судом у минулому році винесено рішення, яке вже у цьому році залишено в силі постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду, про визнання протиправним та скасування рішення ради «Про затвердження Детального плану території», – додають у відомстві.

Також зобов`язано Якушинецьку сільську раду невідкладно опублікувати резолютивну частину рішення суду у виданні, в якому було офіційно оприлюднено спірне рішення органу місцевого самоврядування.

Visited 16 times, 1 visit(s) today
Close Search Window