Учора, 18 березня, ввечері почав набувати розголос із ситуацією у нещодавно відкритому Вінницькому регіональному центрі серцево-судинної патології. Ветерану з інвалідністю лікарі дали перелік всього, що треба купити саме в аптеці «Конекс» перед хірургічним лікуванням, хоча пакет НСЗУ мав би покривати витрати. Як наслідок сьогодні, у МОЗ та Вінницькій міськраді заявили про проведення перевірки та службового розслідування.
Директор департаменту ветеранської політики Вінницької ОВА Андрій Грачов у Facebook написав, що 18 березня «навідався по причині вимагання грошей у розмірі 80 000 грн у кардіоцентрі з ветерана, особи з інвалідністю для проведення лікування та певного оперативного втручання, якій поступив туди з підозрою на інфаркт по швидкій».
«Дружині мого побратима вручили списки того, що треба купити і чітко вказавши на локацію аптеки. Оплативши частину ліків їх на руки не дали, а вручили чек, якій необхідно віднести до відділення і всі ліки там. Чек необхідно показати лікарю і він/вона видасть їх», – зазначив у дописі посадовець.

Андрій Грачов поспілкувався з цього приводу із завідуючим віддаленням та директором закладу. Діалог з першим він навіть знімав на мобільник та виклав у мережі. Зрозумілою відповіді щодо коштів не вдалось почути від завідуючого.
«Після розмови з завідуючим відділення я взагалі чуть не втратив здоровий глузд. Після, я мав розмову з директором центру, якій мене запевнив, що це прикра випадковість і він жорстко відреагує та виправить ситуацію», – зазначив А.Грачов..

За його словами, «хлопця кладуть на операцію, за показами якої, він потребує подвійного шунтування», але «ставлять тільки один шунт, а за другий треба платити»… На жаль, наразі ніхто не опублікував діагноз та анамнез, тому слова щодо показів саме подвійного шунтування підтвердити складно.
Близько 13-ої години на допис посадовця обласної військової адміністрації відреагували у Міністерстві охорони здоров’я.

«Вчора у соцмережах з’явився допис про вимагання у пацієнта у Вінницькому кардіоцентрі коштів для проведення лікування та оперативного втручання. Крім того, за інформацією, викладеною в дописі, родичі пацієнта отримали перелік ліків, які потрібно докупити власним коштом.
Міністерство охорони здоров’я невідкладно створило комісію та спільно з НСЗУ та правоохоронцями представники цієї групи проводять перевірку за наведеними даними. Якщо інформація, викладена в дописі, підтвердиться, МОЗ звернеться до власника медзакладу – Вінницької міської ради – із вимогою прийняти відповідні кадрові рішення щодо його керівництва, а відповіді матеріали будуть передані правоохоронцям.

Позиція МОЗ незмінна: медзаклади, законтрактовані Національною службою здоров’я України у межах програми медичних гарантій, повинні надавати пацієнтам ліки й медичні послуги, необхідні під час лікування, безоплатно. Вимагати від пацієнтів самостійно купувати медикаменти чи оплачувати медичні втручання, які мають надаватися безоплатно, – незаконно і неприпустимо.
У разі якщо з вас вимагають кошти, телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77 або Міністерства охорони здоров’я: 0 800 505 201», – йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я України.
Близько 15.40 ситуацію прокоментували у Департаменті охорони здоров’я Вінницької міської ради.
«Департамент охорони здоровʼя Вінницької міської ради розпочав службову перевірку інформації, яка з’явилася в публічному просторі щодо ситуації в кардіологічному центрі.
Медична допомога має бути доступною, якісною та наданою відповідно до всіх законодавчих норм. Особливо це стосується наших ветеранів.
За результатами перевірки будуть ухвалені відповідні рішення.
У разі підтвердження порушень – винні особи понесуть відповідальність», – йдеться у повідомленні.

На момент публікації матеріалу Вінницький регіональний центр серцево-судинної патології, який очолює Ігор Данильчук, жодним чином не прокоментував публічний скандал з пацієнтом.
До речі, пакет НСЗУ має надаватись на певні послуги не лише ветеранам з інвалідністю, а й кожному громадянину. Хочеться сподіватися, що за результатами перевірки суспільство отримає відповіді на багато запитань щодо коштів, їхньої кількості та списків і конкретних аптек.