Автор Олеся Рудницька 12:08 Конфлікти, Новини

Скандал після перевірки Ободівської спецшколи на Вінниччині: комісія виявила безліч порушень

Численні порушення, включаючи недостатні умови проживання, неналежне харчування та відсутність медичного супроводу виявила комісія у ході перевірки КЗ «Ободівська спеціальна школа». На думку ревізорів, адміністрація закладу не ефективно реагувала на ситуації, що потребують негайної уваги, що ставить під загрозу безпеку та добробут дітей.

Про це повідомляє Головне управління Нацсоцслужби у Вінницькій області.

Перевірку комунального закладу провели представники ГУ Нацсоцслужби разом з представництвом Уповноваженого ВР з прав людини у Вінницькій області.

«Так, в ході візиту ми стали очевидцями бездіяльності та неспроможності адміністрації Спецшколи реагувати на виявлення дитини і сім’ї у СЖО та факт психологічного насильства стосовно учня (вихованця). За дитиною прийшла мати, яка мала явні ознаки алкогольного сп’яніння. Не зважаючи на це, адміністрація мала намір віддати дитину матері, продемонструвавши відсутність знань алгоритму дій у зазначених обставинах», – зазначила начальник Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Вінницькій області Наталя Квят.

За її словами, ця ситуація засвідчила «відсутність взаємодії з суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, відповідно до статті 15 ЗУ «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

«Порушення, які ми задокументували, не можна залишати без уваги, оскільки вони вражають як їх масштабом, так і бездіяльністю керівництва і персоналу закладу. Це лише частина з виявленого – проте, вже цього достатньо, аби занепокоїтись: нижче наводимо деякі з них», – додала посадовиця.

Викликали зауваження у перевіряючих і забезпечення реалізації дітьми права на достатній рівень життя та безпечне середовище.

Якось раптом посадовці дізналися, що заклад розташований у триповерховому приміщенні, в якому знаходяться, і адмінчастина, і навчальні приміщення, і харчоблок, і медичний кабінет, і ізолятор, і спортивний зал, і бібліотека, і майстерні з трудового навчання для хлопчиків, і спальні кімнати (пансіон) на 120 місць.

Діти проживають на першому і цокольному поверсі (яке використовується як укриття). Серед спальних кімнат хлопців розміщено кабінет секретаря закладу, серед кімнат дівчат – ізолятор і медична частина, бухгалтерія закладу. При цьому, в кімнатах проживають по 10 і більше дітей.

Комісія виявила, що у спальнях основою ліжок служать зламані та пошкоджені деревостружкові плити, матраци дуже зношені, мають плями, постільна білизна вкрай брудна. Виявлені матраци покриті клейонкою.

Зазначається, що працівниками закладу проводиться неналежне прибирання в спальних кімнатах та приміщеннях загального користування, впродовж перевірки відчувався стійкий запах сечі.

«Разом із тим, мимовільне сечовипускання у вихованців під час нічного/денного відпочинку залишає занепокоєння, оскільки вивчаючи наявну медичну документацію, перевіркою не виявлено жодних записів щодо наявності у дітей діагнозу енурез», – йдеться у повідомленні.

Шафи дітей використовуються для зберігання концертних костюмів, коробок з гуманітарними речами тощо. При цьому, наявні речі зберігаються в неохайному вигляді, наявний запах бруду.

У спальних кімнатах дітей наявні відра, швабри, віники та совки, що свідчить про те, що діти самостійно прибирають у своїх кімнатах.

Також, у закладі вільному доступі наявні деззасоби, що створює небезпеку для дітей.

Не дотримано право на повагу до приватного життя (у спальнях хлопців відсутні ширми та\або місця для переодяганя).

Діти відвідують туалет розташований на подвір’ї, який знаходиться в жахливому аварійному та антисанітарному стані. Туалет в приміщенні зачинений на ключ, який заходиться у вихователів.

Також, не дотримано вимог організації 5-ти разового харчування та норм споживання основних груп харчових продуктів. Для споживання страв використовуються виключно ложки, оскільки виделки відсутні.

«Основна документація щодо стану здоров’я дітей не ведеться. Не здійснюється медичний супровід дітей лікарем (посади лікаря вакантна більше 2 років), моніторинг стану здоров’я дітей, облік нещасних випадків та травм, щотижневі огляди дітей на виявлення педикульозу. Натомість, здійснюється лікування (видача дітям лікарських засобів) без призначення лікаря, наявні протерміновані лікарські засоби», – зазначається у звіті.

Також перевірка виявила, що не здійснюється сприяння перебування дитини у сімейному середовищі, не створено умови для відвідування батьками дітей та спілкування з ними без присутності працівників закладу освіти, а також не здійснюється сприяння у регулярному відвідуванні батьками дітей.

«За результатами здійсненого заходу державного контролю складено акт перевірки, в якому визначено вимоги до Комунального закладу «Ободівська спеціальна школа» Вінницької обласної ради щодо усунення виявлених порушень. У співпраці з Представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області невідкладно вжито заходів реагування, а також поінформовано компетентні органи для відповідного реагування аби захистити права дітей та не допустити повторення подібного в майбутньому», – додають у ГУ.

Зазвичай, у таких випадках звільняють керівника. Проте, такий крок може не вирішити проблем, на які, схоже, раніше посадовці уваги не звертали.

Visited 155 times, 155 visit(s) today
Close Search Window