Учора, 5 серпня, російські пропагандисти «розганяли» кадри з триколором на будівлі школи у селищі Нью-Йорк на Донеччині та запевняли, що населений пункт повністю захоплено. Проте заяви виявились занадто максималістськими. Там тривають бої.
Селище Нью-Йорк (колишнє Новгородське) розташоване неподалік Торецька. Поселення заснували козаки, а потім там утворилась велика німецька колонія. На Новгородське його перейменували у 1951 році, а у 2021-му повернули історичну назву, хоча більшість місцевих мешканців була проти. Селище відоме через свій фенольний завод. З 2015 року на околиці селища проходила лінія оборони. До 2022 року там мешкало близько 10 тисяч осіб.
Після публікацій у соцмережах відео, на якому російський військовослужбовець вивішує прапор РФ на даху школи, ворожі пропагандисти почали заявляти про повну окупацію селища. Зокрема анонсував це пропагандист Соловйов. Проте аналітики не підтверджують інформацію по Нью-Йорку.
Зокрема представники американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму щоденному звіті вказують, що 6 серпня солдат російської 9-ї мотострілецької бригади (1-го армійського корпусу так званої «ДНР») підійняв прапор на будівлі в північно-західній частині селища, що це свідчить про просування окупантів вглиб населеного пункту.
«Росіяни стверджують, що захопили Нью-Йорк, але геолокаційні кадри не підтверджують цю максималістичну заяву», – зазначили в ISW.
Водночас аналітики української OSINT-спільноти DeepState говорять, що у селищі погіршилася тактична обстановка і можлива його втрата у найближчій перспективі.
Нагадаємо, ще вчора українські військові знищили прапор РФ і окупанта, який його вивісив на школі у Нью-Йорку.
Про це повідомив офіцер ЗСУ і депутат Київської міської ради Олександр Погребиський, який зараз є командиром батальйону безпілотних систем «Кара» 53 окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха.
«Пропагандист Соловйов знову облажався. Трапки більше їхньої там немає, як і того, хто її туди вішав», – написав військовий у своєму Facebook і опублікував відповідне відео.
Також експерти Інституту вивчення війни зауважують, що російське військово-політичне керівництво неодноразово перебільшувало успіхи своєї армії на полі бою в Україні.