Автор Олеся Рудницька 11:28 Місто, Новини

Сергій Моргунов відзвітував про результати роботи на Міжнародній конференції з питань відновлення України у Берліні та сенс для вінничан

У Берліні 11-12 червня тривала Міжнародна конференція з питань відновлення України (Ukraine Recovery Conference – URC2024). Вона об’єднала лідерів урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства під слоганом – Об’єднані у захисті. Об’єднані у відновленні. Сильніші разом. Україну представляли не лише посадовці, а й представники місцевого самоврядування, адже в ЄС велику увагу приділяють саме розвитку окремих громад і децентралізації.

Зокрема у столиці Німеччини на конференції був і Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

«Вінниця має декілька пріоритетних проєктів. Один із них разом із депутатом обласної ради Владиславом Скальським презентували під час конференції U-Nation «Інновації для відновлення України». Йдеться про реабілітаційно-спортивний комплекс, для якого наша громада нині шукає інвесторів. Важливий проєкт з точки зору допомоги нашим Захисникам та Захисницям після їхнього повернення з фронту», – зазначив очільник міста.

Також разом із директоркою Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Ліндою Мюніенгетервою він обговорив початок роботи над створенням консолідованого госпіталю та трансформацію системи надання послуг у сфері охорони здоров’я у громаді.

«IFC планують сприяти пошуку інвесторів та розробці успішного прикладу державно-приватного партнерства на базі госпіталю», – зауважив С.Моргунов.

Під час конференції з відновлення України в Берліні мер Вінниці зустрівся з Президентом Європейського Комітету регіонів Вашко Алвеш Кордейро, Патріком Молінозом, головою регіону Бургундія-Франш-Конте та Президентом Комітету CIVEX Європейського Комітету регіонів.

«Перш за все подякували за можливість прийому наших дітей у містах Нансі та Діжон, а також обговорили можливість налагодження партнерства з декількома французькими та німецькими регіонами», – пояснив міський голова.

З очільницею відділу двосторонніх економічних відносин та представницею Федеральної ради з торгових угод Андреа Раубер Саксер під час діалогу С.Моргунов розмовляв про налагодження співпраці між бізнесом Швейцарії, Вінниці та Вінницької області.

«Домовилися також про майбутній візит представників бізнесу до нашого міста за підтримки посольства Швейцарії», – додав очільник громади.

Разом із колегами з Німеччини, Польщі та Італії, а також заступником міського голови Херсона Віталієм Бєлобровим С.Моргунов взяв участь у дискусійній панелі «Використання міжнародних територіальних партнерств для відновлення та наближення до ЄС».

«Обговорили важливість налагодження партнерських та побратимських стосунків із європейськими містами. Вінниця давно та активно працює в цьому напрямку. Лише з початку повномасштабного вторгнення у нас з’явилося три такі міста. Це Мюнстер, Карлсруе та Нансі», – повідомив міський голова.

За його словами, «для нас, у першу чергу, цікава їхня експертиза – у питаннях модернізації інфраструктури, покращення процесів мобільності, урбаністики та іншого».

«Наступного року конференція з відновлення України проходитиме в Італії. Висловив сподівання, що ще більше українських громад – як великих, так і малих міст, зможе знайти європейського міста-партнера. Зокрема в Італії. Це особливо важливо в часи великої війни та нашого майбутнього членства в ЄС», – додав він.

Visited 25 times, 1 visit(s) today
Close Search Window