Автор Ігор Заіковатий 10:29 Кримінал, Новини

СБУ затримала заступника начальника Вінницької митниці, а колишній очільниці готують підозру  

Вчора, 9 липня, СБУ проводила скоординовані обшуки у центральному апараті Держмитслужби, а також у декількох регіональних митницях. Зокрема і на Вінницькій. Затримано керівників департаменту Держмитслужби, які «обклали даниною» регіональні митниці.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

«Служба безпеки спільно з Офісом Генерального прокурора ліквідувала масштабну корупційну схему в Центральному апараті Державної митної служби. У результаті комплексних заходів у Києві затримано директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби та його заступника», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду з керівників регіональних митниць.

Силовики вказують, що за різні суми хабарів фігуранти «гарантували» посадовцям не створювати штучних перешкод у професійній діяльності. В обмін на «данину» очільники відомчої безпеки обіцяли також «прикривати» службові порушення митників.

«Документування злочинної діяльності фігурантів тривало понад рік. За цей час зафіксовано щонайменше 8 фактів щомісячних поборів. Для реалізації злочинної діяльності організатори залучили свого підлеглого у регіональному органі Держмитслужби», – зауважили у СБУ.

У відомстві наголосили, що затримали очільника Департаменту відомчої безпеки держустанови, його заступника та одного з керівників регіональної митниці на гарячому, при передачі хабаря.

На підставі зібраних доказів усім трьом затриманим готується повідомлення про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);

ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

«Крім того, підозра готується ексочільниці одного з регіональних управлінь митниці. Її злочинні дії кваліфіковано за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України. Наразі тривають 28 обшуків у Центральному апараті Держмитслужби, а також в обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного та Центрального регіонів», – додають у службі безпеки.

Генеральний прокурор Андрій Костін зазначив, що затримання відбувались у Києві та Вінниці.

«Затримано директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби та його заступника, а також заступника начальника Вінницької митниці. Також готується повідомлення про підозру колишньому виконувачу обов’язків керівника Вінницької митниці (на теперішній час — начальник управління цієї митниці)», – повідомив він.

За його словами, слідство встановило, що підозрювані щомісяця збирали «данину» з регіональних митниць за не створення штучних перешкод в їхній діяльності та прикриття допущених працівниками порушень.

«Цинізм ситуації полягає в тому, що саме на підрозділ відомчої безпеки та контролю покладено завдання боротьби з корупцією на митниці, а його керівник фактично запустив масштабний корупційний механізм. Тривають обшуки та встановлення інших осіб, причетних до цих протиправних дій», – додав Костін.

Генпрокурор уточнив, що слідчі дії спрямовані на встановлення та притягнення до відповідальності всього кола осіб, причетних до «схеми». Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомив журналіст Середич, «у Вінниці затримано на хабарі заступника начальника Вінницької митниці по лінії боротьби з контрабандою». Власні джерела NaПарижі вказують на затримання Романа Лутаєва.

Також Середич зазначає, що «на Вінницькій митниці СБУ начебто проводить обшуки у попередньої очільниці митниці Дудорової Тетяни (теперішня посада – Начальник управління тарифів). В одному із кабінетів виявлено непогану суму готівки».

Visited 51 times, 1 visit(s) today
Close Search Window