Проте досі не існує жодного покарання за таке порушення. У Вінниці, приміром, щоночі, правоохоронці запиняють людей, але можуть хіба що перевірити документи. Як і вдень. Сьогодні, 22 травня, у ВР не змогла у повторному другому читанні прийняти законопроєкт №10195 про адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години.
Як повідомив нардеп Ярослав Железняк, «за» проголосували лише 190 депутатів.
«І повернення також провалили (216). Закон вважається повністю відхиленим», – написав він.
Цим законопроєктом пропонувалося, зокрема, запровадити адмінвідповідальність за порушення режиму воєнного стану, зокрема, комендантської години у вигляді штрафу.
Згідно з документом протоколи мала складати поліція, а притягуватиме суд. Законопроект передбачає доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 210-2, установивши адміністративну відповідальність за порушення громадянами комендантської години (заборони перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень), та порушення суб’єктом господарювання встановлених на відповідній території спеціального режиму світломаскування або режиму роботи під час дії воєнного стану.
Передбачалось в надати право органам поліції провадити адміністративне затримання щодо порушників комендантської години.