Автор Олеся Рудницька 13:59 Конфлікти, Новини

Профільна комісія Вінницької облради розглянула ситуацію з фінансуванням Центру інфекційних хвороб

На засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів Вінницької облради депутати розглянули звернення трудового колективу КНП «Клінічний Центр інфекційних хвороб». У ньому йдеться, що Вінницька обласна військова адміністрація не включила підприємство до переліку закладів охорони здоров’я, згідно з яким НСЗУ укладає договори на надання послуг за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях». Утім, у 2022 і 2023 роках НСЗУ укладала договори з Центром на надання таких послуг і згідно з даними з сайту НСЗУ, кошти для КНП «Клінічний Центр Інфекційних хвороб» були передбачені.

Про це повідомляє сайт Вінницької облради.

«Наш заклад охорони здоров’я має всі можливості (згідно з вимогами НСЗУ за даним пакетом), щоб вразі надзвичайної ситуації надавати відповідні послуги, що і підтверджено під час пандемії коронавірусної хвороби, спричиненої SARS-CoV-2. Натомість не отримання пакета 36 ставить КНП «Клінічний Центр інфекційних хвороб» у вкрай важке фінансове становище, – зазначається у зверненні. – Підприємству не вистачає на мінімально необхідні потреби орієнтовно тієї самої суми, що можливо було б отримати за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях. Просимо винайти можливості фінансування в розмірі 12000,0 тис. грн на 2024 рік та не допустити скорочення високопрофесійного персоналу й руйнування створеної, в тому числі за допомогою Вінницької обласної Ради, матеріально-технічної бази КНП «Клінічний Центр інфекційних хвороб», що повністю готова до надання послуг згідно з вимогами НСЗУ за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях».

Депутати заслухали інформацію директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації Ольги Задорожної щодо роботи закладу. Вона повідомила, що нарадою Міністерства охорони здоров’я, яка проходила в грудні 2023 року, було визначено, що пакети «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях» виділяються лікарням для реагування, перш за все, на радіаційну небезпеку. Таких лікарень визначили вісім.

Крім обласного профільного закладу – клінічного Центру інфекційних хвороб, у переліку закладів немає також Вінницької міськлікарні №1.

«Центр інфекційних хвороб надає допомогу інфекційним пацієнтам згідно зі своєю статутною діяльністю. Він для того й був створений, – сказала Ольга Задорожна. – Крім того, пакетом з «Готовності…» заборонено визначати лікарні, які мають покривати свої фінансові проблеми за рахунок цього пакету. Ним не передбачена виплата заробітної плати персоналу, який не підключений до надання допомоги при надзвичайній ситуації».

Незрозумілою для комісії залишилося питання: чим ситуація по пакету «Готовності» в лікарні цьогоріч відрізнялася від «Готовності» у 2022 та 2023. Серед озвучених зауважень: неналагоджена комунікація департаменту охорони здоров’я з керівництвом Центру та відсутність методичної допомоги адміністрації закладу, зважаючи на те, що наприкінці 2023 року у Центрі інфекційних хвороб призначений новий керівник.

Начальниця управління соціально-гуманітарної політики виконавчого апарату обласної Ради Людмила Грабович наголосила, що саме департамент подає обласні заклади на пакети НСЗУ.

«Новий керівник Центру інфекційних хвороб прийшов лише 17 листопада. Майже відразу після цього на лікарняний пішов медичний директор, – зазначила Людмила Грабович. – Саме директор департаменту є провідником від Кабміну й Міністерства охорони здоров’я. Якби двері департаменту були відкриті, ситуація була б іншою».

Заступник голови облради Ігор Івасюк наголосив на важливості для області такого закладу, як Клінічний Центр інфекційних хвороб. Він також звернув увагу керівництва профільного департаменту на те, що у їх повноваженнях – забезпечувати діяльність медичних закладів.

«Постійна комісія стурбована ситуацією, яка склалась навколо Центру інфекційних хвороб. Ніхто з нас не застрахований від інфекційних хвороб. Але на жаль, ми почули дуже поверхневі й непереконливі відповіді. Незрозумілим залишається формування переліку лікарень, які отримали цей пакет НСЗУ. Чому саме ці лікарні, а не інші? Чому нам не загрожує епідемія, а тільки радіаційна небезпека… Ніяких чітких пропозицій із врегулювання ситуації у Центрі ми не почули, – сказав Ігор Івасюк. – Працівники Центру – висококваліфіковані інфекціоністи, які в будь-який момент, коли з’являється надзвичайна ситуація, – включаються в роботу. І якщо вони не отримують зарплату, то можуть розрахуватися, і потім ми цих спеціалістів ніде не знайдемо й за два дні нових не підготуємо. Тому фінансування таких лікарень є пріоритетом, адже це – національна безпека країни».

Депутати взяли інформацію щодо діяльності медичного закладу до відома. Департаменту охорони здоров’я та реабілітації доручили вжити заходів щодо виділення додаткових коштів для належного функціонування медичного закладу, який є стратегічно важливим для Вінниччини.

Visited 27 times, 1 visit(s) today
Close Search Window