Автор Олеся Рудницька 15:52 Конфлікти, Новини

Проблемну ситуацію у Клінічному Центрі інфекційних хвороб «тримають на контролі» у Вінницькій облраді

Постійна комісія Вінницької обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів заслухала інформацію директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації Ольги Задорожної про вжиті заходи щодо звернення трудового колективу КНП «Клінічний Центр інфекційних хвороб».

Про це повідомляє сайт Вінницької обласної ради.

Це звернення розглядалося на попередньому засіданні профільної комісії.

Нагадаємо, у ньому йшлося, що Вінницька обласна військова адміністрація не включила підприємство до переліку закладів охорони здоров’я, згідно з яким НСЗУ укладає договори на надання послуг за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях».

«Неотримання пакета 36 ставить КНП «Клінічний Центр інфекційних хвороб» у вкрай важке фінансове становище, – зазначалося у зверненні. – Підприємству не вистачає на мінімально необхідні потреби орієнтовно тієї самої суми, що можливо було б отримати за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях». Просимо винайти можливості фінансування в розмірі 12000,0 тис. грн на 2024 рік та не допустити скорочення високопрофесійного персоналу й руйнування створеної, в тому числі за допомогою Вінницької обласної Ради, матеріально-технічної бази КНП «Клінічний Центр інфекційних хвороб».

Тоді комісія висунула низку зауважень і доручила департаменту охорони здоров’я та реабілітації обласної військової адміністрації «вжити заходів щодо виділення додаткових коштів для функціонування медичного закладу», який є стратегічно важливим для Вінниччини.

Крім того, у квітні обласна Рада надіслала лист до Національної служби здоров’я України з приводу включення Клінічного Центру інфекційних хвороб до переліку закладів для укладання договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за пакетом «Готовність закладу охорони здоров’я до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях». У листі-відповіді НСЗУ було, зокрема, зазначено, що Вінницька обласна військова адміністрація не включила Клінічний Центр інфекційних хвороб до переліку закладів охорони здоров’я, які готові до надання медичної допомоги в надзвичайних ситуаціях.

Під час засідання постійної комісії директорка профільного департаменту ОВА Ольга Задорожна пояснила, що заклад не подали на «пакет готовності», мотивуючи це тим, що МОЗ на 2024 рік визначило пріоритетними інші напрями. Вона також поінформувала депутатів про вжиті на цей час заходи. Зокрема, про перевірку роботи закладу, наради керівництва Центру та департаментів ОВА, а також про ті рекомендації, які були надані керівнику закладу задля врегулювання ситуації, що склалася. Депутати продовжили виконання доручення, наданого департаменту охорони здоров’я та реабілітації ОВА, щодо виділення додаткових коштів для Центру. На наступному засіданні постійної комісії мають повернутися до розгляду цього питання і знову заслухати профільний департамент.

Visited 10 times, 1 visit(s) today
Close Search Window