Автор Олег Верлан 12:53 Новини, Приватна думка

«Президентська республіка точно не дає відповіді нашим викликам і проблемам»: Олег Рибачук про систему влади в Україні

Уродженець Вінниччини, голова аналітично-адвокаційної організації «Центр спільних дій» Олег Рибачук вважає, що єдиний спосіб вивести владну систему із замкнутого кола – розбудовувати вплив політичних партій на політику в Україні

Таку думку він висловив в етері Еспресо.

«Ми вже з вами понад 30 років спостерігаємо дуже різних президентів України, але у них є одне спільне – одні й ті ж проблеми. Всі приводять «любих друзів», всі захоплюють все більше повноважень, насправді ніхто з них не зміг виконати обіцяне і тримаються у владі тільки за рахунок того, що підтягують до себе силовиків, контролюють судів. Тобто, мені здається, що вже тих президентів було достатньо, щоб зрозуміти, що не можна у такій системі влади знайти людину, яка зможе змінити цілу систему. Шукаючи підтримку у кланах, бізнесових групах, контролюючи медіа, українські політики просто намагаються уникнути відповідальності перед людьми», – зауважив громадський діяч.

За його словами, у середньому український виборець на голову вищий від, наприклад, американського.

«Ми дуже багато слідкуємо за політикою, болюче реагуємо, коли хтось у нас намагається забрати наші свободи, але, не маючи політичних партій, ми не можемо впливати тільки через громадські рухи, ініціативу об’єднання. Ми з цього кола маємо вийти. Іншого способу вийти з цього кола, ніж впливати на політику через політичні партії, у нас немає. Мені здається, що ми вже таку ціну заплатили й так близько підійшли, що все-таки з цього кола вирвемося. Я впевнений у тому, що президентська республіка точно не дає відповідей нашим викликам та проблемам. Навіть під час війни ми розуміємо, що треба делегувати значно більше влади, але бачимо цих радників, шептунів і реальний відрив», – зазначив Олег Рибачук.

Нагадаємо, О.Рибачук ролдо з м.Погребище Вінницької області. У 1999—2001 — керівник служби Прем’єр-міністра України Секретаріату Кабінету Міністрів України. З квітня 2002 до березня 2005 року — Народний депутат України 4-го скликання від виборчого блоку Ющенка «Наша Україна». 4 лютого — 7 вересня 2005 — віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції.

7 вересня 2005 — 16 вересня 2006 року — державний секретар України, Голова Секретаріату Президента України. Секретар Політради при Президенті України (травень — жовтень 2006). Член РНБО (жовтень 2005 — вересень 2006). 

Засновник та керівник громадської організації «Центр UA». Один з ініціаторів Громадської кампанії «Новий Громадянин», «Чесно», коаліції громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ». Співзасновник аналітичного центру «Колегіум Анни Ярославни».

У 2017—2020 роках — член Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО).

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Close Search Window