Автор Олеся Рудницька 17:39 Місто, Новини

Понад 1,5 млрд грн акумулювали до бюджету Вінницької громади за три місяці року. ЗСУ у пріоритеті

Хоча війна кардинально впливає на фінансові процеси, Вінниця продовжує демонструвати злагодженість дій щодо наповнення бюджету. У першому кварталі поточного року Вінниця залучила до бюджету 1 млрд і майже 583 млн грн, що на 6 % більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Ресурси спрямовуються переважно на допомогу армії та підтримку безпеки, забезпечення стійкості громади, турботу про кожного її жителя.

Про це директорка департаменту фінансів міськради Антоніна Лесь повідомила сьогодні, 16 травня, на засіданні виконкому, представляючи проєкт звіту про виконання бюджету за I квартал. Незабаром документ розглянуть на сесії Вінницької міськради.

«Ще раз нагадую, що міський голова Сергій Моргунов при формуванні бюджету 2024 року зазначив на необхідності зменшити всі капітальні видатки і гроші максимально направляти на допомогу ЗСУ і на наближення Перемоги. За результатами роботи нашої команди нині ми серед обласних центрів, якщо брати у відсотках по власних надходженнях, найбільше виділяємо коштів на допомогу ЗСУ. Передаємо і дрони, і автомобілі, і лазні пересувні, і засоби гігієни, і інші технічні засоби, – підкреслив секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський. – Також ми виділяємо кошти на стійкість, на будівництво споруд для захисту дітей та цивільного населення для того, щоб в школах і в садочках можна було відновити нормальну роботу. Також спрямовуємо кошти на малозабезпечені верстви населення. Все це разом і є бюджет безпеки та оборони, стійкості та турботи».

Акцентуючи увагу на оперативних показниках, директорка департаменту фінансів відзначила, що основна роль у наповненні бюджету належить власним доходам, які лежать в основі загального фонду.

«Попри вилучення до державного бюджету «військового ПДФО», податок на доходи фізичних осіб залишається основним бюджетоутворюючим податком. Так, по даному виду доходу зростання у порівнянні з відповідним періодом 2023 року становить 24%. Це пояснюється, зокрема, збільшенням розміру мінімальної заробітної плати та злагодженою роботою релокованого бізнесу. Лише завдяки йому бюджет громади отримав 8,3 млн грн, що вдвічі перевищує відповідний показник І кварталу минулого року, – зазначила Антоніна Лесь. – Також бюджетоутворюючими податками традиційно є акцизний податок, єдиний податок та плата за землю».

З її слів, видатки бюджету за звітний період склали понад 1,5 млрд грн, з яких 226,4 млн грн – за рахунок трансфертів із інших бюджетів.

«Уже третій рік Вінниця формує свою фінансову політику в час повномасштабної війни. Завдяки згуртованості зусиль нам вдається досягати поставлених цілей, – пояснила вона.- Бюджет зберігає свою соціальну спрямованість. Він не лише забезпечує необхідні умови для стабільної життєдіяльності громади, а й підтримки підрозділів Збройних Сил та Національної гвардії України, інших військових формувань. Адже це наш головний пріоритет».

Так із метою підвищення боєздатності та обороноздатності армії за три місяці року було направлено понад 127 млн грн, з яких 91, 4 млн грн перераховано у вигляді субвенції державному бюджету. А вже станом на сьогодні для придбання матеріальних цінностей та фінансову підтримку ЗСУ спрямовано 269,8 млн грн. Ще 50 млн грн у січні було перераховано на купівлю військових облігацій. Нагадаємо, цьогоріч на оборонні цілі з бюджету громади передбачено виділення майже 1 млрд грн.

Крім того у цей нелегкий час значна увага приділяється, зокрема, соціальному захисту населення. Видатки по галузі склали 83, 5 млн грн, що на 23,5 % більше за показники відповідного періоду минулого року. З них майже 8 млн грн було спрямовано на підтримку сімей загиблих Захисників та Захисниць, мобілізованих військовослужбовців. А це допомога на оздоровлення дітей полеглих воїнів, а також із оплати житлово-комунальних послуг сім’ям цієї категорії, компенсація вартості самостійно проведеного санаторно-курортного лікування членів таких родин, надання муніципальної пільги демобілізованим військовослужбовцям, оплата необхідних медичних послуг, фінансова підтримка ГО «Координаційний центр з питань полонених та зниклих безвісти».

Всебічною турботою були охопленні й вразливі верстви населення, які опинилися у важких життєвих обставинах. Видача щоквартальної соціальної матеріальної допомоги та продуктових наборів, забезпечення пільгового проїзду у громадському транспорті та іншими соціальними послугами – це те, що завжди складає основу цієї частини видатків бюджету.

Водночас громада продовжує дбати про створення безпечних умов для цивільного населення. Відтак значні кошти виділяються на будівництво нових укриттів (6 ліцеїв та 4 ДНЗ) та ремонт існуючих ( 5 закладів освіти та 1 – охорони здоров’я).

«Сьогодні ми продовжуємо роботу із наповнення бюджету. Це, перш за все виконання планових показників по доходах, а також ефективне використання коштів із врахуванням ключових пріоритетів – безпека і оборона, стійкість та турбота», – підкреслила Антоніна Лесь.

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Close Search Window