Автор Ігор Заіковатий 10:12 Війна, Новини

Після атаки БпЛА запалав металургійний комбінат у Липецьку

Уночі 24 лютого у російському Липецьку чули вибухи, після яких почалась пожежа. Момент вибуху потрапив на відео. Палало на території Новолипецького металургійного комбінату – одного з провідних у галузі на території РФ. Пізніше у ЗМІ вказали, що до операції причетні СБУ та ГУР.

Новолипецький металургійний комбінат належить наближеному до російського диктатора Владіміра Путіна олігарху Владіміру Лісіну. За оцінками Forbes він входить в трійку найбагатших людей Росії. Підприємство активно задіяно у формуванні військового потенціалу РФ.

Комбінат виконує велику кількість державних замовлень. Сировина із цього підприємства іде на виготовлення російських ракет, артилерії, безпілотників тощо. Тому для України – це законна ціль.

За даними ЗМІ, до недавнього часу на Новолипецькому металургійному комбінаті вироблялася сировина для російських компаній, що займаються ядерною зброєю та балістичними ракетами.

Після потужних вибухів почалася масштабна пожежа та евакуація всього персоналу заводу. Губернатор Липецької області Ігор Артамонов підтвердив НП на комбінаті, але стверджував, що постраждалих немає.

«Відбулось займання в одному з цехів НЛМК», – зазначив він.

А у Міноборони РФ взагалі заявили, що «черговими засобами ППО прехоплені над територією Курської (1 БпЛА), Липецької (2 БпЛА) областей і знищений над територією Тульської області». У той же час всі місцеві пабліки публікують відео «прильотів».

Як зазначають в українських спецслужбах, безпілотники СБУ та ГУР поцілили в установки, призначені для первинного охолодження неочищеного коксового газу. Ураження цих об’єктів призведе до зупинення всього виробничого процесу металургійного комбінату на довгий час.

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Close Search Window