Автор Олеся Рудницька 13:22 Життя, Новини

Операція Феррацці: вперше у Вінниці прооперували хворого зі складною патологією серцевого м’яза

Вперше на базі Вінницької «Пироговки» виконана одна з найскладніших кардіохірургічних операцій у світі. Пацієнтові з гіпертрофічною кардіоміопатією успішно провели операція Феррацці. Людини загрожувала раптова смерть.

Про це повідомляє Вінницька обласна клінічна лікарня імені М. І. Пирогова.

На лікарняній базі хворого оперувала команда спеціалістів Націнституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова на чолі з доктором медичних наук, професором, членом – кореспондентом НАМН України Костянтином Руденком та фахівцями «Пироговки».

Гіпертрофічна кардіоміопатія є генетично детермінованим захворюванням серця, яке характеризується гіпертрофією (потовщенням) стінки лівого шлуночка та є причиною раптової серцевої смерті. Дана патологія зустрічається досить широко в Україні та світі (1 випадок на 500 чоловік) , проте часто залишається не діагностованою.

«Операція Феррацці є одним з найважчих оперативних втручань в кардіохірургії, але водночас найбезпечнішим для пацієнта», – йдеться у повідомленні.

«Операція була направлена на сповільнення розвитку хвороби, зниження ризику раптової серцевої смерті і повернення пацієнтки до повноцінного життя. Оперативне втручання було проведено в умовах штучного кровообігу, за 50 хвилин ми виконали комплексну корекцію – зробили реконструкцію мітрального клапана і, так звану, міоектомію – забрали частину серцевого м`язу, яка заважала виходу крові з лівого шлуночка серця в аорту. Операція пройшла вдало», – зазначає Костянтин Володимирович Руденко.

Активне впровадження в практику хірургічного лікування гіпертрофічної кардіоміопатії з метою профілактики раптової серцевої смерті – важливий крок в розвитку кардіохірургічної служби на базі ВОКЛ ім. М.І.Пирогова. Це дасть можливість надавати вчасно якісну медичну допомогу більшій кількості пацієнтів, зменшити ризик раптової серцевої смерті та повернути пацієнтів до активного життя.

Visited 86 times, 1 visit(s) today
Close Search Window