Автор Олег Верлан 18:50 Війна, Новини

Німеччина вирішила «утриматися», а Зеленський – відверто дорікнути західним партнерам у розчаруванні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вкотре виступив проти постачання Україні далекобійних ракет Taurus. На його думку, це може втягнути його країну у війну з Росією. Про це він заявив після втрати Авдівки та просування росіян на схід від Донецька. Слова Шольца співпали з відвертою критикою Зеленського та його неприхованим розчаруванням від партнерів, адже за словами українського лідера, ЗСУ отримали від Європейського Союзу близько 30% від обіцяного мільйону снарядів.

Про це заявив Володимир Зеленський на спільному з болгарським прем’єр-міністром Ніколаєм Денковим брифінгу.

«Що стосується Європи й про той відсоток, що ви сказали, це не зовсім так. З мільйона снарядів, який нам пообіцяв Європейський союз, не 50% прийшло, а 30%. На жаль”, – сказав Зеленський.

Варто нагадати, що раніше представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель заявляв, що до березня ЄС передасть Україні 524 000 снарядів. Це 52% від поставленої цілі. Водночас Боррель звернув увагу, що не всі країни-члени вже надіслали свій внесок.

«Мене дивує, що деякі люди зовсім не хвилюються, вони навіть не замислюються над тим, чи може те, що ми робимо, в якомусь сенсі призвести до участі у війні», – сказав Шольц про передачу далекобійних ракет.

Нагадаємо, Україна просить Німеччину розпочати постачання далекобійних ракет Taurus, які здатні знищувати цілі на відстані до 500 кілометрів, ще з минулого року.

За інформацією ЗМІ, проти виступає особисто Олаф Шольц. Канцлер переживає, що ракети вразять територію Росії, що, на думку політика, «зробить Німеччину стороною конфлікту». У Бундестазі лише планують чергову військову допомогу Києву.

Позицію Шольца можна зрозуміти, він не вірить у позитивний результат війни і не хоче псувати відносини з Путіним. Дорікання та розчарування Зеленського на Заході бачать і чують, але не зволікають. Складається враження, що партнери розраховують мінімізувати допомогу, але вже зробили остаточні висновки щодо кінцевої ситуації. На жаль…

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Close Search Window