Автор Ігор Заіковатий 18:03 Війна, Кримінал, Новини

Невідомий «блогер» з Брацлава зібрав у TikTok мільйон переглядів провокативним відео з генералом, яке створив за допомогою ШІ

На Вінниччині співробітники СБУ викрили місцевого так званого хакера, який створював фейкове «відеозвернення» колишнього очільника ЗСУ.

Як повідомляє Управління СБ України у Вінницькій області, фейкове «відеозвернення» створено за допомогою комп’ютерних програм.

«У цьому «виступі» лунали провокативні заклики до насильницького захоплення держустанов України та вчинення масових заворушень на вулицях столиці. Таким чином фігурант намагався розхитати суспільно-політичну обстановку у Києві та інших регіонах нашої держави», – йдеться у повідомленні.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за чч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Також злочинні дії агітатора з Вінниччини кваліфіковано за ст. 109 Кримінального кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

Як дізнався NaПарижі з власних джерел, автор відео – мало кому відомий навіть у своїй Брацлавській селищній громаді блогер. Хлопець переважно витрачає час на комп’ютер і сидить вдома. Однак за допомогою штучного інтелекту змонтував ролик, який став популярним у TikTok. Він використав ім’я Валерія Залужного для поширення наративів, які вигідні Кремлю.

Visited 16 times, 1 visit(s) today
Close Search Window